ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ ଏହା ବିଷ ସଦୃଶ

ଯଦି ଆପଣ ବାସି ଖାଦ୍ୟକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଉଛନ୍ତି ତାହେଲେ ସାବଧାନ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ। କିଛି ଏମିତି ଜିନିଷ ରହିଛି, ଯାହାକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଅନେକ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ।ଡାଇଟ ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ଡାକ୍ତର ରଞ୍ଜନା ସିଂହ କହିଛନ୍ତି କି ଫ୍ରିଜରେ ରଖା ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିଟି ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଇବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇନଥାଏ। ଏମିତି ଭୋଜନ ସ୍ବାଦ ସହିତ ନିଜର ପୋଷଣ ମୂଲ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ହରେଇ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ।

ଏହି ଖାଦ୍ୟକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ (never reheat and eat these five food)

୧. ପାଳଙ୍ଗ(spinach)

ଡାକ୍ତର ରଞ୍ଜନା ସିଂହ କହିଛନ୍ତି କି ପାଳଙ୍ଗକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଇବାଟା କ୍ୟାନସରର କାରଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଏହାଦ୍ଵାରା କ୍ୟାନସର ହେବାର ବିପଦ ବଢି ଯାଇଥାଏ। ଏଥିରେ ମହଜୁଦ ନାଇଟ୍ରେଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରିବା ପରେ କିଛି ଏମିତି ତତ୍ତ୍ଵରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ, ଯାହାଦ୍ଵାରା କ୍ୟାନସର ହେବାର ବିପଦ ବଢ଼ି ଯାଇଥାଏ।

୨. ଆଳୁ (Potato)

ଡାଏଟ ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ଡାକ୍ତର ରଞ୍ଜନା ସିଂହ କହିଛନ୍ତି କି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଉପଯୋଗ କରାଯାଉଥିବା ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ଆଳୁ ଅଟେ।ଏହାର ଉପଯୋଗ ପ୍ରାୟତଃ ଘରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଅନେକ ଥର ଭୋଜନ ସମୟରେ କରା ଯାଇଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ଏହାକୁ ଗରମ କରାଯାଇଥାଏ ତ ଏହା ବୋଟୁଲିଜ୍ମର ଗୋଟିଏ ଦୁର୍ଲଭ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆର ବିକାଶକୁ ବଢେଇ ଦେଇଥାଏ। ଏହାକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ପାଚନ କ୍ରିୟାରେ ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ।

୩. ଅଣ୍ଡାକୁ ଗରମ କରିବା(eggs)

ଏହି କଥା ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଅଣ୍ଡା ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏଥିରୁ ପ୍ରୋଟିନ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଏହାର ତାଜା ସେବନ ହିଁ କରାଯିବା ଉଚିତ।ଡାଏଟ ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ଡାକ୍ତର ରଞ୍ଜନା ସିଂହଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ଗୋଟିଏ ଭଜା ହୋଇଥିବା କିମ୍ବା ସିଝା ହୋଇଥିବା ଅଣ୍ଡାକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ।ଏହାଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ।

୪. ଚିକେନକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ (Chicken)

ଅଣ୍ଡା ଭଳି ହିଁ ଚିକେନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୋଟିନରେ ଭରପୂର ହୋଇ ରହିଥାଏ। ଏବଂ ଗରମ କରାଯାଇଥିବା ଚିକେନକୁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ପାଚନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଫ୍ରିଜରେ ରଖୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହାକୁ ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ।

୫. ଚାଉଳକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ (Rice)

ଆମେ ଦେଖୁଛେ କି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ରାତିରେ ବଞ୍ଚିଥିବା ଭାତକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ କି ଏମିତି କରି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ବାସି ଭାତକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟକ୍ତି ଫୁଡ ପଏଜନିଙ୍ଗ ଦ୍ଵାରା ପିଡିତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି। ଏମିତି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଭାତରେ ବ୍ୟାସିଲସ ସେରେସ ନାମକ ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରତିରୋଧକ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆର ଉପସ୍ଥିତି ହୋଇ ଯାଇଥାଏ।ଭାତକୁ ରାନ୍ଧିବା ସମୟରେ ଏହି ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଭାତ ଥଣ୍ଡା ହେବାପରେ ଏହି କୀଟାଣୁ ପୁଣିଥରେ ଜୋରରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ।ଏଥିପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହାକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଗରମ କରି ଖାଇଥାନ୍ତି ତ ତାଙ୍କର ଫୁଡ ପଏଜନିଙ୍ଗ ହୋଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *