SBI ଦେଉଛି ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ, ଖୋଲନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବଂ ୧୩୫୦ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ, ଏଠାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ସବୁକିଛି

ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର YONO ଆପରେ ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବଂ ଟ୍ରେଡିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ।

SBI ରେ ଖୋଲନ୍ତୁ ଡିମାଣ୍ଡ ଏବଂ ଟ୍ରେଡିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ

ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଅଫର ଆଣିଛି । ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏସବିଆଇ ୪୪ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ରୋଜଗାରର ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ପ୍ରକୃତରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏହାର YONO ଆପରେ ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବଂ ଟ୍ରେଡିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି । SBI ସହିତ ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଖୋଲିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣ ୧୩୫୦ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିପାରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟରୁ କିପରି ରୋଜଗାର ହେଇପାରିବ?

ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ କ’ଣ? – ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ହେଲେ ଏକ ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଳି ହୋଇଥାଏ, କେବଳ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହେଉଛି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା କାରବାର ହୋଇଥାଏ । ଯେଉଁଠାରେ ଶେୟାରଗୁଡିକ ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କାରବାର କରାଯାଏ । ଯେପରି ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରେ ଟଙ୍କା ସୁରକ୍ଷିତ, ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାରଗୁଡିକ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଟେ।

ଖାତା ଖୋଲି କିପରି ୧୩୫୦ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବେ

ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାର ଟୁଇଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି। ଏସବିଆଇ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛି ଯେ ୟୋନୋ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଡିମାଣ୍ଡ ଏବଂ ଟ୍ରେଡିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲନ୍ତୁ ଏବଂ ୧୩୫୦ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ। ବ୍ୟାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମାଗଣାରେ ୮୫୦ ଟଙ୍କାର ଖାତା ଖୋଲ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ମାଗଣା DP AMC ପାଅ । ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର ବ୍ୟତୀତ ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡ ୟୁନିଟ୍, ବଣ୍ଡ ଏବଂ ସରକାରୀ ସିକ୍ୟୁରିଟି ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇପାରିବ ।

ସେୟାର ବଜାରରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କ ର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ

ଡିମାଣ୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ କିପରି ଖୋଲିବେ?

>> ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନରେ SBI ର YONO (YONO) ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ ।
>> ତା’ପରେ ୟୋନୋ ଆପରେ ଲଗ୍ ଇନ୍ କରନ୍ତୁ ।
>> ତା’ପରେ ନିବେଶ ବିକଳ୍ପକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ।
>> ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଡେମାଟ୍ ଏବଂ ଟ୍ରେଡିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ।
>> ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ, ଦାଖଲ ବଟନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।

ଏସବିଆଇ କହିଛି, ସିକ୍ୟୁରିଟି ବଜାରରେ ବିନିଯୋଗ ବଜାର ବିପଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଏ, ନିବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଦଲିଲକୁ ଭଲଭାବେ ପଢ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *