ଏବେ ଏମିତି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ‘ଆଶିକୀ’ର ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଭୟାନକ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ୨୯ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋମାରେ ଥିଲେ, ପୁଣି ମରଣ ସହିତ ଲଢେଇ କରି ହରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇ: ୯୦ ଦଶକର ସୁପରହିଟ ସିନେମା ‘ଆଶିକୀ'(Aashiqui)ର ଅଭିନେତା ରାହୁଲ ରାୟ (Rahul Roy)ଙ୍କ ବ୍ରେନ ସ୍ଟକ୍ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ନୂଆ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଆଣିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ହେଲେ ଏବେ ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସୁଧୁରି ଯାଇଛି।କାରଗିଲର ବହୁତ ଥଣ୍ଡା ମୌସୁମୀରେ ସୁଟିଂ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଦେହ ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା। ରାହୁଲଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ଡାଇରେକ୍ଟର ନିତିନ କୁମାର ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ମୁତାବକ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହି ପ୍ରକାର ବ୍ରେନ ସ୍ଟୋକରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ହେବ। ଜଣାଯାଉଛି କି ‘ଆଶିକୀ’ରେ ରାହୁଲ ରାୟଙ୍କ ହିରୋଇନ ଥିଲେ ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ (Anu Agarwal) ବି ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋମାରେ ଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଅନୁ ହୋଶକୁ ଆସିଲେ ତ ସବୁକିଛି ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ..

୧୧ଜାନୁଆରୀ,୧୯୬୯ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ ମଡେଲିଙ୍ଗ ଭାବରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଆଶିକୀ ଏବଂ ଖଳନାୟକ ଭଳି ସିନେମାକୁ ଛାଡି ତାଙ୍କର କୈାଣସି ବି ସିନେମାକୁ ଖାସ ପ୍ରଶଂସା ମିଳି ନଥିଲା।୧୯୯୯ରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଭୟାନକ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଅନୁ କେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋମାରେ ଥିଲେ। ଏହାପରେ ଯେବେ ତାଙ୍କ ହୋଶ ଆସିଥିଲା ତ ସେ ନିଜକୁ ବି ଭୁଲିଯାଇଥିଲେ।

ଯେବେ ୨୯ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋମାରେ ଥିଲେ ଅନୁ ୧୯୯୬ ପରେ ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ କୈାଣସି ସିନେମା କରିନଥିଲେ ଏବଂ ଯୋଗ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ କରିନେଇଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ୧୯୯୯ରେ ଏକ ଭୀଷଣ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ସ୍ମୃତିଶକ୍ତି ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ପାଖାପାଖି ୨୯ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋମାରେ ରହିବା ପରେ ଯେତେବେଳେ ଅନୁ ହୋଶକୁ ଆସିଲେ, ତ ସେ ନିଜକୁ ପୂରାପୂରି ଭାବରେ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ।

୩ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା,ତା ପରେ ପୁଣି ଫେରି ଆସିଥିଲା ସ୍ମୃତିଶକ୍ତି। ସ୍ମୃତିଶକ୍ତି ହରାଇଥିବା ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କର ୩ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାତର ଭାବରେ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିଶକ୍ତି ପୁଣି ଫେରି ପାଇଥିଲେ।

ଯୋଗ ସାହାଯ୍ୟରେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ଅନୁ।ଅନୁ ଏକ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ କହିଥିଲେ, ବଲିଉଡ ଛାଡ଼ିବା ପରେ ମୁଁ ଯୋଗ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲି। ବାସ୍ତବରେ, ମୁଁ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଯୋଗ କରୁଥିଲି ଏବଂ ୧୯୯୭ରେ ମୁଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଆଶ୍ରମରୁ ଯୋଗ ଶିଖିଥିଲି। କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ୧୯୯୯ରେ ମୋର ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ କୋମାରେ ଥିଲି। ଡାକ୍ତର ମୋ ବାପାମାଆଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ଏହାର ମୃତ୍ୟୁ କୋମାରେ ହିଁ ହୋଇଯିବ। କିନ୍ତୁ ଯୋଗ ସାହାଯ୍ୟରେ ମୁଁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ବି ହରେଇ ଦେଇଥିଲି।”

ଗରିବ ଛୁଆଙ୍କୁ ମାଗଣା ଯୋଗ ଶିଖାଉଛନ୍ତି ଅନୁ।ଅନୁ ନିଜ କାହାଣୀକୁ ବାୟୋଗ୍ରାଫି ‘ଅନୟୁଜବଲ ମେମୋଇର ଆଫ ଏ ଗର୍ଲ ହୁ କେମ ଵୈକ ଫ୍ରାମ ଡେଡ’ ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ପରିଶେଷରେ ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏକ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଚଲାଉଛନ୍ତି, ଯାହାର ନାମ ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଅଟେ। ଏହା ସହିତ ସେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଆଶ୍ରମରେ ରହୁଥିବା ଗରିବ ଛୁଆଙ୍କୁ ସେ ମାଗଣାରେ ଯୋଗ ଶିଖାଉଛନ୍ତି।

୨୧ବର୍ଷ ବୟସରେ ମିଳିଥିଲା ସୁଯୋଗ:ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ ଦିଲ୍ଲୀ ୟୁନିଭରସିଟିରେ ସମାଜ ଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ପଢ଼ିଛନ୍ତି।ପଢ଼ିବା ସମୟରେ ହିଁ ଅନୁଙ୍କୁ ମହେଶ ଡଟ୍ଟ ନିଜ ସୀନେମା ‘ଆଶିକୀ’ରେ ପ୍ରଥମ ଥର କାମ ଦେଇଥିଲେ। କେବଳ ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅଭିନୟ ଦୁନିଆରେ ପାଦ‌ ରଖିଥିବା ଅନୁ ଏହି ସିନେମାରେ ରାତାରାତି ଷ୍ଟାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଏହି ସିନେମା ଗୁଡିକରେ ଅନୁ କରିଛନ୍ତି କାମ:ଅନୁ ଅଗ୍ରୱାଲ ‘ଗଜବ ତମାସା’, ‘ଖଳନାୟିକା’,’କିଙ୍ଗ ଅଙ୍କଲ’,’କନ୍ୟାଦାନ’,ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଳି ଏବଂ’ରିର୍ଟନ କୁ ଜ୍ବେଲ ଥିପ’ ଭଳି ସିନେମାରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।ଅନୁ ତାମିଲ ସୀନେମା ଥିଋଦା ଥିଋଦା ଏବଂ ଶାର୍ଟ ସିନେମା ‘ଦ କ୍ଳାଉଡ ଡୋର’ ରେ ବି କାମ କରିଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଘର-ଦ୍ଵାର ବିକି ବିଶ୍ଵ ବୁଲିବାକୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ ଅନୁ:ଅନୁ ଏକ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ କହିଥିଲେ,୧୯୯୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିନେମା କରିବା ପରେ ମୋର ବିଶ୍ଵ ବୁଲିବାର ମନ ଥିଲା ଏବଂ ମୋର ଏହି କଥା ଶୁଣି ମୋ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟକୁ ଲାଗିଥିଲା କି ମୋତେ ମାନସିକ ଚିକିତ୍ସାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ମୁଖ୍ୟକଥା ମୋତେ ଲାଗୁଥିଲା କି ମୁଁ ବଲିଉଡ ଟାଇପର ନୁହେଁ ତ ମୁଁ ମୋର ଅସୁନ୍ଦର ଘର ଏବଂ କାର ବିକି ଦେଇଥିଲି। ଏହା ପରେ ମୁଁ ବିଶ୍ଵ ଭ୍ରମଣରେ ବାହାରି ପଡ଼ିଥିଲି।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *