ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପତ୍ନୀ କରୁଥିଲେ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ସହ ରାସଲୀଳା, ପତ୍ନୀଙ୍କ ଆଚରଣରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ସ୍ୱାମୀ ହାରି-ଦେଲେ ଜୀ-ବନ

ପତ୍ନୀଙ୍କ ଆଚରଣ ଦ୍ଵାରା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ସ୍ୱାମୀ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଶେ-ଷ କରି ଅହମ୍ମଦାବାଦର ସାବରମତୀ ନଦୀର ନର୍ମଦା କେନା-ଲକୁ ଡେ-ଇଁ ନିଜ ଜୀ-ବନ ଦେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ପୋ-ଲିସ ଏକ ମା-ମଲା ରୁ-ଜୁ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଘଟଣାର ତ-ଦନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୋ-ଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସେପରି କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ ଯେଉଁଥିରୁ ଆତ୍ମ-ହତ୍ୟାର କାରଣ ଖୋଜି ବାହାର କରାଯାଇପାରିବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗୁଜରାଟ ପୋ-ଲିସ ମାମଲା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା। ତେବେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପରେ ପୋ-ଲିସ ପୁଣି ଏହି ମାମ-ଲାର ତ-ଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପୋଲି-ସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୦ ରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଭେରାମଗାମ ସହରରେ ରହୁଥିବା ମହେଶ ଯାଦବ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କାରଣରୁ ଜୀବନ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ମହେଶ ଯାଦବଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁର କାରଣ ପୋଲି-ସ ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ପୋଲି-ସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ସେମାନେ ମହେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ଏକ ଚିଠି ପାଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ମହେଶ ଯାଦବ ତାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁର କାରଣ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ମହେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ଏହି ଚିଠିକୁ ତାଙ୍କ ମାଆ ପୋଲି-ସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ମହେଶ ଯାଦବଙ୍କ ମା ତାଙ୍କ ପୁଅର ଆଲମାରୀରୁ ଏହି ଚିଠି ପାଇଥିଲେ। ଏହି ଚିଠିରେ ମହେଶ ଯାଦବ ତାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁର କାରଣ ବୋଲି ପତ୍ନୀ ଅମ୍ବିକା ମରାଠୀଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।

ମହେଶ ଯାଦବ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀ ଅମ୍ବିକା ମରାଠୀ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତାକୁ ପରିହାସ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ତାଙ୍କ କୋଠରୀରେ ଶୋଉଥିଲେ। ପତ୍ନୀଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ସେ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ଏବଂ ଚିନ୍ତିତ ରହୁଥିଲେ। ଅପମାନରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ମହେଶ ଯାଦବ ଏହି ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠିକୁ ମହେଶ ଯାଦବ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୧୯ ରେ ଲେଖିଥିଲେ। ଏହି ଚିଠିରେ ମହେଶ ଯାଦବ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାରନାମା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଚିଠି ଲେଖିବା ପରେ ମହେଶ ଯାଦବ ଏହାକୁ ଆଲମାରିରେ ଥିବା ଏକ ସିଟ୍ ତଳେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ, ଏହି ଚିଠିକୁ ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି କେହି ଦେଖି କରିପାରିନଥିଲେ। ଏହି ଚିଠି ଲେଖିବା ପରେ, ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦୨୦ରେ, ସେ ନର୍ମଦା କେନାଲକୁ ଡେ-ଇଁ ନିଜ ଜୀ-ବନ ଦେଇ-ଥିଲେ।

ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ରେ ମହେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଏହି ଚିଠିଟି ମା’ ଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଚିଠିକୁ ପଢିବା ପରେ ମା ତୁରନ୍ତ ପୋଲି-ସକୁ ଚିଠିଟି ଦେଇ ବୋହୂଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହି ଚିଠି ଆଧାରରେ ଭେରାମଗାମ ପୋ-ଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ପତ୍ନୀ ଅମ୍ବିକା ମରାଠୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ ମା-ମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ପୋଲି-ସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅମ୍ବିକା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କଲ୍ୟାଣରୁ ଆସିଛନ୍ତି।

କଣ ଲେଖାଥିଲା ପତ୍ରରେ:

ମହେଶ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଘରେ ରହିବା ସତ୍ତ୍ଵେ ଅମ୍ବିକା ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକକୁ ଘରକୁ ଡାକନ୍ତି। ଦୁହେଁ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକାଠି ଶୁଅନ୍ତି। ସେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣନ୍ତି ନାହିଁ। ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ତର୍କ କରି ଥକି ଯାଇ ମହେଶ ଆତ୍ମ-ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ପୋଲି-ସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ମହେଶ ଯାଦବଙ୍କର ଏକ ରୋଗ ଥିଲା। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଶରୀର କୃଷ୍ଣକାୟା ହେଇଯାଇଥିଲା। ଅମ୍ବିକା ତାଙ୍କର ନପୁଂସକତାକୁ ପରିହାସ କରନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଠିକ୍ ସେ ବି କଥାବାର୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଚିଠି ଲେଖିବାର ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ନର୍ମଦା କେନାଲକୁ ଡେ-ଇଁ ନିଜ ଜୀ-ବନ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୧ରେ, ଏହି ଚିଠି ମହେଶଙ୍କ ମା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ମହେଶଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ ଏକ ମକୋ-ଦ୍ଦମା ଦା-ୟର କରାଯାଇଛି।

ମହେଶ ମୃ-ତ୍ୟୁର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଅମ୍ବିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ କିଶୋର ଭିଲ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମହେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲେ। ଯାହା ମହେଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହା ମହେଶଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ଥିଲା। ମହେଶଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡି ଯାଇଥିଲେ।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *