ଆକାଶରେ ଉଡୁଛନ୍ତି ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍ କଇଁଛ’ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇ-ରାଲ ହେଉଛି ଭିଡିଓ, ଭିଡିଓ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଏକ ଛୋଟ କଇଁଛ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏକ ପୋକକୁ ଦେଖି ବହୁତ ଆ-ଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ସୁବର୍ଣ୍ଣ ରଙ୍ଗର ପରି ଦେଖାଯାଉଥିବା କଇଁଛକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଛୋଟ କଇଁଛ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ପୋକକୁ ଦେଖି ବହୁତ ଆ-ଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସୁବର୍ଣ୍ଣ ରଙ୍ଗର କଇଁଛକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ସାଧାରଣତ କଇଁଛ ବହୁତ ଦେଖିବାକୁ ବଡ, କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ଏକ ପୋକର ଭିଡିଓ ଯାହା କଇଁଛ ପରି ଦେଖାଯାଏ କିନ୍ତୁ ଆକାରରେ ବହୁତ ଛୋଟ । ଏହି ପୋକଟି ସୁବର୍ଣ୍ଣ ରଙ୍ଗର ଅଟେ । ଏହା ସହିତ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଲାଗେ, କାରଣ ଏହି ଛୋଟ ପୋକଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ସୁନାରେ ନିର୍ମିତ ପରି ଦେଖାଯାଏ।

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ଆଇଏଫଏସ ଅଧିକାରୀ ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ କ୍ୟାପସନରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଅନେକ ଥର ଚତ୍ମକି ଥାଏ ସେ ସୁନା ଅଟେ’। ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଏସିଆରେ ଏହି ପୋକଟି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଲୋକମାନେ ଗୋଲଡେନ୍ କଇଁଛ ନାମକ ଏହି ପୋକକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଖିଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୋକଗୁଡିକ କେଉଁଠି ରହୁଛନ୍ତି।

ଆପଣ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତିନୋଟି ଛୋଟ କଇଁଛ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିବା ପୋକ ହାତ ଉପରେ ରଖିଛି ଓ ଏହି ପୋକମାନେ ବାରମ୍ବାର ଡେଣା ବିସ୍ତାର କରୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏପରି ସୁନ୍ଦର ରୂପର ପୋକ କେହିବି ଦେଖି ନଥାନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ କମେଣ୍ଟ ଦେଉଛନ୍ତି।

ସୁନା ରଙ୍ଗର ପରି ଦେଇଥିବା ପୋକର ଲମ୍ବ 5-7 ମିଲିମିଟର। ଏହି ପୋକ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ପୋକଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ନାଲି, ବାଦାମୀ ରଙ୍ଗର, ଶରୀରରେ କଳା ଦାଗ ଏବଂ କିଛି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ସୁନା ରଙ୍ଗ ହୋଇଥାଏ। ସେହି ପୋକ ଗୋଲ୍ଡବଗ୍ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା । ସେମାନଙ୍କର ରଙ୍ଗ ସ୍ପର୍ଶରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *