୫୫ ସେକେଣ୍ଡ ର ଏହି ୟୁଟ୍ୟୁବ ଭିଡ଼ିଓ ରେ ଅଛି କିଛି ଏପରି ଜିନିଷ, ଲାଗିଲା ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସର୍ତ୍ତ

ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ର ନାମ ‘ ଚାର୍ଲୀ ବିଟ ମାଈ ଫିଗର ‘ ଅଟେ । ଯାହାକୁ ୟୁଏସ ରେ କରାଯାଇଛି । ୟୁଏସ ରେ ରହୁଥିବା ଏକ ଆଇଟି କମ୍ପାନୀ ର ପ୍ରବନ୍ଧକ ହାରବାର୍ଡ ଡେବିସ କେର ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କୁ ମଇ ୨୦୦୭ ରେ ୟୁଟ୍ୟୁବ ରେ ଅପଲୋଡ଼ କରିଥିଲେ ।

ହ୍ୟାରୀ ଏବଂ ଚାର୍ଲୀ ଙ୍କ ମସ୍ତି ଭିଡ଼ିଓ :-

ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ରେ ଦେଖା ଯାଉଥିବା ଦୁଇ ପିଲା ହ୍ୟାରୀ ଏବଂ ଚାର୍ଲୀ ଙ୍କ ବୟସ ସେହି ସମୟରେ କ୍ରମଶଃ ୩ ଏବଂ ୧ ବର୍ଷର ଥିଲା । ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ରେ ହ୍ୟାରୀ ଏବଂ ଚାର୍ଲୀସାଥିରେ ଚେୟାର ରେ ବସିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଚାର୍ଲୀ ହ୍ୟାରୀ ଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ ।

କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ହଜାର ହଜାର ଲାଇକସ ଆସିଥିଲା :-

ହାରବାର୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କୁ ୟୁଟ୍ୟୁବ ରେ ଅପଲୋଡ଼ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର କହିବା କଥା ଥିଲା ଯେ ଏହା ଟିକିଏ ମଜାଳିଆ ଅଟେ । ତଠାରୁ ଅଧିକ କିଛି ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ କିଛି ମାସ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କୁ ହଟାଇ ଦିଆଗଲା ସେତେବେଳେ ଦେଖା ଯାଇଥିଲା ଯେ ଏହାକୁ ହଜାରେ ଥର ଦେଖା ଯାଇଛି ।

ପରିବାର ବିଜ୍ଞାପନ ରୁ କରିଲେ ରୋଜଗାର :-

ହାରବାର୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ ମୁଁ ଭାବି ନଥିଲି ଯେ ଭିଡ଼ିଓ କୁ ଲୋକେ ଏତେ କାହିଁକି ଦେଖୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ନଥିଲା । ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ରେ ଯେଉଁଠି ଦୁଇ ଭାଇ ଙ୍କୁ ହିରୋ ବନାଇ ଦେଲା ସେଠାରେ ପୁଣି ପରିବାର କୁ ମଧ୍ୟ ମୋଟା ଅଙ୍କର ରୋଜଗାର ମିଳିବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କୁ ଅନେକ ବିଜ୍ଞାପନ ମିଳିଥିଲା ଯାହାକୁ କଥିତ ଭାବରେ ଗତ ବର୍ଷ ରେ ଲକ୍ଷେ ରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର ହୋଇଛି ।

୮୮୩ ଥର ଦେଖା ଯାଇଛି ଭିଡ଼ିଓ :-

କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଭିଡ଼ିଓ କୁ ପୁଣିଥରେ ‘ ଅପୁରଣୀୟ ଟୋକନ ‘ ରୂପରେ ନିଲାମ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଏହାକୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡକା ଯାଇଥିଲା । ୟୁଟ୍ୟୁବ ରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କୁ ପାଖାପାଖି ୮୮୩ ମିଲିୟନ ଥର ଦେଖା ଯାଇଛି , ଯାହା ସର୍ବାଧିକ ଦେଖା ଯାଇଥିବା ଭିଡ଼ିଓ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ଅଟେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *