ବାଇକରେ ବସି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବାର ବାହାଘର ଭୋଜିକୁ ଯାଉଥିଲେ । ପୋ-ଲି-ସ ମଝି ରାସ୍ତାରେ ଅଟକାଇ ହାତ ଯୋଡିଲେ

କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଭାରତରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏହି କାରଣ ଯୋଗୁଁ କିଛି ରାଜ୍ୟ କୋଭିଡ-19 ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି । କିଛି ରାଜ୍ୟର ସରକାର ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦେଖି ତାଲା ବନ୍ଧ କରିଛନ୍ତି । ଅବଶିଷ୍ଟ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ତାଲା ବନ୍ଧ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ତାଲା ବନ୍ଧ ଯୋଗୁଁ କିଛି ରାଜ୍ୟର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ଭୋଗ କରିବାକୁ ପଡୁଛି । କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଭାରତରେ ଅଛି, ଲାକଡାଉନ ହେଉଛି ଏହାର ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପାୟ ।

କରୋନା ଗାଇଡ଼ଲାଇନକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ପାଇଁ ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି । ବିନା ମାସ୍କରେ ବୁଲୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ଚାଲାଣ ମଧ୍ୟ କାଟୁଛି । କିନ୍ତୁ କିଛିଥର ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ ଭେଟ ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ସହ ହୋଇଥାଏ , ଯାହାକୁ ଦେଖି ସେମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି । ଏହିଭଳି ଏକ ଫୋଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହା ଲୋକମାନଙ୍କର ଆଗ୍ରହର କାରଣ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଏକ ପରିବାର ଏମିତି କିଛି କରିଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ଦେଖି ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ହାତ ଯୋଡିବାକୁ ପଡିଛି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଇପିଏସ ଦିପାନଶୁ କାବ୍ରା ଏହି ଫୋଟୋଟିକୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଯାହାର କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି , ‘ ବାହାଘରକୁ ଯିବାକୁ ଥିଲା , ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ ରାସ୍ତା ସୁରକ୍ଷାକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିଥିଲେ । face with rolling eyes… ଘର ମୁଖିଆ ନିଜ ପରିବାରର ସୁରକ୍ଷାରେ ଏହିଭଳି ଚୋ-ରି କରୁଛନ୍ତି । ପୋ-ଲି-ସ ଏହିଭଳି ଭାବେ ବୁଝାଇ ଚାଲାଣ କାଟିପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଅବହେଳା ଆପଣଙ୍କ ନିଜର Lifeline କାଟିଦେବ ।

ଫୋଟୋ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଦେଲେ ମଜାଳିଆ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା :

ଫୋଟୋ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଚକିତ ହୋଇଗଲେ :

ଫଟୋ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ :

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଥିବା ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁସାରେ କ-ର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବାରକୁ ନେଇ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ବିବାହ ଉତ୍ସାବରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମୀମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ହନୁମାନ ଛକ ନିକଟରେ ଅଟକାଇଥିଲେ । ଏହି ଫୋଟୋରେ ଦେଖିପାରିବା ଯେ 6 ଜଣ ଲୋକ ଏହି ବାଇକରେ ବସିଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ସେମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନାମକ ଜିନିଷଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଖୋଜ ଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ପୋ-ଲି-ସ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚାଲାଣ କାଟି ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ଘରକୁ ପଠାଇଦେଲେ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓଟି ପହଞ୍ଚିଲା , ଲୋକମାନେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ । କିଛି ୟୁଜର ଏହି ଫୋଟୋକୁ ଦେଖି ମଜା ନେଲେ । ସେହିଭଳି କିଛି ଲୋକ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ଭାରତରେ କରୋନା ମହାମାରୀର ପ୍ରକୋପ ଅଛି , ସେତେବେଳେ ଏହିପରି ଅବହେଳା ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ । ସେଥିପାଇଁ କରୋନା ଗାଇଡ଼ଲାଇନକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ଉଚିତ , ଏହାଦ୍ବାରା ସମସ୍ତଙ୍କ ହିତ ହେବ । ଯଦି ଆପଣ ନି-ୟ-ମ-କୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତି ତେବେ ଅନେକ ଲୋକମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବି-ପ-ଦ-ରେ ପଡିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *