“ସସୁରାଲ ସିମର କା” ଏକ୍ଟର ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ନଥିଲା ଟଙ୍କା, ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ କିଡନୀ ସମସ୍ୟା ରେ

ମୁମ୍ବାଇ: ନିକଟରେ ଟିଭି ଏକ୍ଟର ଲୀଳା ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ କିଡନୀ ଫେଲ୍ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏବେ ତାଙ୍କ ପରେ ଏକ୍ଟର ଆଶିଷ ରାୟ ଏହି ଦୁନିଆକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କର ବି ଏହି କିଡନୀ ସମସ୍ୟା କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସେ ବହୁବର୍ଷରୁ କିଡନୀ ସମସ୍ୟାରେ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ବି ହେଉଥିଲା। ସେ ତାଙ୍କ ଘରେ ‌ହିଁ ଅନ୍ତିମ ନିଶ୍ଵାସ ନେଇଥିଲେ। ସିଣ୍ଟାର ଉଚ୍ଚତର ଜଏଣ୍ଟ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଅମୀତ ବହଲ ଏହି ଖବରଟି ଜଣାଇଥିଲେ।

ଅମୀତ କହିଥିଲେ- ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କର ତାଙ୍କ ଘରେ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। କେତେ ସୀନେମା ଏବଂ ଟିଭି ଶୋରେ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ ବି ଆଶିଷଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଠିକ୍ ନଥିଲା। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବି ପଇସା ନଥିଲା। ଏହି ବର୍ଷ ମଇରେ ସେ ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ ପେଜର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମାଗିଥିଲେ। କିଡନୀ ସମସ୍ୟା କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଡାୟାଲିସିସ୍ ଚାଲିଥିଲା, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଟଙ୍କା ନିହାତି ଜରୁରୀ ଥିଲା।

ଏହି ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ବି ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଆଶିଷଙ୍କ ଦେହ ହଠାତ୍ ହିଁ ଖରାପ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା।ଯାହା ପରେ ସେ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଶୋଶିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆ ରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁର ଗୁହାରି ମାଗିଥିଲେ।

ଆଶିଷ କହିଥିଲେ-୨୧ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୯ ରେ ମୁଁ CID ଶୋ ର ଷ୍ଟେଜ୍ ସୁଟିଂ କରିବାର ଥିଲା। ମୋର ସକାଳର କାର୍ଯ୍ୟ ଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଉଠିଲି ତ ଅନୁଭବ କରିଲି କି ଶରୀରର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ଵ କାମ କରୁନାହିଁ। ବିଶେଷ କରି ମୋ ଡାହାଣ ହାତ। ମୁଁ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ମୋ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ଫୋନ୍ କଲି ଏବଂ ସେ ମୋତେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଗଲା। ସେଠାରେ ମୋତେ କୁହାଯାଇଥିଲା କି ପାରାଲିସିସ୍ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏକ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁ ରେ ସେ କହିଥିଲେ କି ଯଦି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବାଲା ତାଙ୍କୁ କାମ ଦେବେନାହିଁ ତ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଯିବ। ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିଲା ନାହିଁ ତ ସେ କୋଲକାତା ରେ ରହି ଭଉଣୀ କୁ ଏଠାକୁ ଆସିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆଶିଷ କହିଥିଲେ କି ତାଙ୍କ କିଡନୀ କାମ କରୁନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ପାଖାପାଖି ୯ ଲିଟର ପାଣି ଜମା ହୋଇଗଲାଣି। ସେହି ସମୟରେ ଡ଼ାକ୍ତର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିଲେ କି ଆଶିଷଙ୍କୁ ଡାୟାଲିସସ୍ ର ଜରୁରୀ ଅଛି ନା ନାହିଁ।

ଜଣା ଯାଉଛି କି ଆଶିଷ ଭଏସ୍ ଟିଭି ବ୍ୟତିତ ବହୁ ହଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମକୁ ବି ଡବିଂ କରୁଥିଲେ। ସେଠାରେ ଏକ ଭଏସ୍ ଓଭର୍ ଏକ୍ଟ୍ରିସ୍ ଥିଲେ। ଏବଂ ସେ ‘ସୁପରମ୍ୟାନ୍ ରିଟନର୍ସ’, ‘ ଦ ଡାର୍କ ନାଇଟ୍’,’ ଗାର୍ଜିଅନ୍ ଅଫ୍ ୟ ଗୈଲକ୍ସି’,’ ଦ ଲିଜେଣ୍ଡ ଅଫ୍ ଟାର୍ଜନ’ ଏବଂ’ଜୋକର’ ଭଳି କେତେ ସିନେମାରେ ବିଭିନ୍ନ କଳାକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଡବିଂ କରିଛନ୍ତି।

ଆଶିଷ ବର୍ଷ ୧୯୯୭ ରେ ତାଙ୍କ ଏକ୍ଟିଙ୍ଗ୍ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ଦିନଠାରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ କେତେ ହିନ୍ଦୀ ଶିରିଏଲ୍ ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଆଶିଷ ରାୟ ସସୁରାଲ୍ ସିମର୍ କା,ଜିଜି ଓର୍ ଜୁଜୁ,ବା ବୋହୂ ଓର୍ ବିବି,ତୁ ମେରେ ଅଗଲ ବଗଲ ହେ ଭଳି ସିରିଏଲ୍ ର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ। ଆଶିଷ ‌ହୋମ୍ ଡିଲିବରି ଏବଂ ଏମପିଥ୍ରି ମେରା ପେହେଲା ପେହେଲା ପ୍ୟାର୍ ଭଳି ସିନେମା ରେ ବି କାମ‌କରିଥିଲେ।

ଟିବି ଶୋ ସସୁରାଲ୍ ସିମର୍ କା ଟିମ୍ ସହିତ ଆଶିଷ।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *