ଶନିଙ୍କର ତିନୋଟି ବିଶେଷ ନକ୍ଷତ୍ର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ମାନବ ଜୀବନ ଉପରେ ପକାନ୍ତି ପ୍ରଭାବ

ପୂଷ୍ୟ ହେଉଛି ଶନିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ନକ୍ଷତ୍ର (ଶନି ନକ୍ଷତ୍ର):

ଏହି ନକ୍ଷତ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ କର୍କଟ ରାଶିରେ ଅଛି। ଏହା ସମସ୍ତ ନକ୍ଷତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ଏବଂ ପବିତ୍ର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ନକ୍ଷତ୍ର ଭିତରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ପ୍ରଗତି ଏବଂ ବିକାଶ ପାଇଁ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯେକୌଣସି ନକାରାତ୍ମକ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ସେଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର ଅପସାରିତ ହୁଏ। ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଇର୍ଷାପରାୟଣ ଏବଂ ସ୍ୱାର୍ଥପର ହୁଅନ୍ତି । ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାରେ ସେମାନେ ସର୍ବଦା ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ୍।

ଶନିଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ନକ୍ଷତ୍ର ଅନୁରାଧା:

ବିଛା ରାଶିରେ ଏହି ନକ୍ଷତ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆସିଥାଏ। ଏହା ସଫଳତାର ନକ୍ଷତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ସାହସୀ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ। ଜନ୍ମସ୍ଥାନ କିମ୍ବା ବିଦେଶୀ ଦେଶରେ ସେମାନେ ବହୁତ ସଫଳତା ପାଆନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ବନ୍ଧ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ନିଭାଇବାରେ ଭଲ ବୁଝାମଣା ଅଛି। ନିଜର ଦୃଢ଼ ନିଷ୍ଠା ସହିତ ସେମାନେ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢନ୍ତି।

ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ ନିଜ ନିଜ ଅନୁସାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି ।ଏହି ଲୋକମାନେ କଳା ଯାଦୁ, ମଦ୍ୟପାନ ଏବଂ ଭୟଙ୍କର ଉଦାସୀନତାର ଶିକାର ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଶନିଙ୍କ ତୃତୀୟ ନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ତରାଭାଦ୍ରପଦ:

ଏହି ନକ୍ଷତ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ମୀନ ରାଶି ଅଧୀନରେ ଆସେ। ଏହି ନକ୍ଷତ୍ର ଭିତରେ ଅଗ୍ନି ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଏହି ନକ୍ଷତ୍ର ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ନକ୍ଷତ୍ର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ।ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରର ଲୋକମାନେ ସୁଖୀ, ଉଦାର ଏବଂ ଧନୀ ଅଟନ୍ତି।ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଜ୍ଞାନ ମିଳିଥାଏ ।

ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରର ମହିଳାମାନେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଭଳି ସମାନ ଗୁଣ ରଖିଥାନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ଏହି ଲୋକମାନେ ବହୁତ କ୍ରୋଧିତ, ଅଳସୁଆ ଏବଂ ଅସାବଧାନ ହୁଅନ୍ତି ।ଏହି ଲୋକମାନେ ଯୌନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନରେ ମଧ୍ୟ ଲିପ୍ତ ରହିପାରନ୍ତି।

ଶନିଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଲାଭ କରିବା ପାଇଁ ହୃଦୟରୁ ଗୋଟେ ଲାଇକ ଏବଂ ଶେୟାର ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କରନ୍ତୁ | ଏବଂ ମନରେ ଭକ୍ତି ଥିଲେ ଲେଖିଦିଅନ୍ତୁ ” ଜୟ ଶନିଦେବ “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *