ଅଧିକ ରାତି ଯାଏ ଶିବ ଭକ୍ତ କଲେ ପୂଜା ଏବଂ ଭଜନ, ସକାଳ ୬ ଟାରେ ଦେଖିଲାବେଳକୁ ଶିବ ଏବଂ ନନ୍ଦୀ ଗାୟବ

କାରୋନ୍ଦ ଅଂଚଳର ପିପିଲିୟା ବାଜ ଖାଁ ରେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲୁଥିଲା | ସେହି ଜାଗାରେ ଚଉତରା ବନେଇକି ଜୟପୁର ରୁ ୨୨ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଶିବ ଏବଂ ନନ୍ଦୀ ମୂର୍ତି ଅଣାଗଲା | ସୋମବାର ଅଧିକ ରାତି ଯାଏ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାପନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିଲା | ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୬ ଟା ପାଖା ପାଖି ଲୋକ ଯେତେବେଳେ ଚଉତରା ପାଖରେ ପଂହଁଚିଲେ ଦେଖିଲେ ଶିବ ଏବଂ ନଦୀ ନଥିଲେ | ମନ୍ଦିର କମିଟି ମୂର୍ତି ଗୁଡିକୁ ଗାୟବ କରିବାରେ ଏକ ପଟୱାରୀ ଆଉ ଜମି ମାଲିକ ଉପରେ ଆରୋପ ଲଗେଇଛନ୍ତି | କହିଦେଉଚୁ କି ଡ୍ରେନ ର ଏହି ଜମିକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମରୁ କୋର୍ଟ ରେ ମକଦମା ଚାଲିଛି |

କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଗାୟବ ହେଇଗଲା ମୂର୍ତି ଗୁଡିକ:

ଜମି ଉପରେ ନିଜର ଦାବି କରିଲା ଵାଲା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମିଣ କହିଲେକି ୩ ଦିନ ହେବ ମନ୍ଦିରରେ ମୂର୍ତି ସ୍ଥାପନାକୁ ନେଇକି ପୂଜା ପାଠ ଚାଲୁଥିଲା | ସୋମବାର ଦ୍ୱିପ୍ରହର ପାଖା ପାଖି ୧୧ ରୁ ୧୨ ବେଳ ଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲୁଥିଲା | ଏଥିପାଇଁ ପଟୱାରୀ ମୂର୍ତି ହଟାଇବାକୁ କହିଥିଲା | ସେ ଧମକ ବି ଦେଇଥିଲା | ରାତି ୨.୫୦ ଯାଏ କିଛି ଲୋକ ମନ୍ଦିର ପାଖରେ ରହିଲେ | କିନ୍ତୁ ବର୍ଷା ପାଇଁ ଘରକୁ ଚାଲିଗଲେ | ସକାଳେ ଆସି ଦେଖିଲା ବେଳକୁ ମୂର୍ତି ନଥିଲା | ଏହି ମାମଲାର ଅଭିଯୋଗ ପୋଲିସ ପାଖରେ କରାଗଲା | କହି ଦେଉଛୁ କି ଏଠୁ କିଛି କଲୋନୀ ଗୁଡିକ ରାସ୍ତା ବି ବାଧ୍ୟ କରି କଢ଼ା ଯାଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *