କୁଞ୍ଚିତ କେଶରେ ଫସିଥିଲା ସା-ପ, ଲୋକମାନେ କହିଥିଲେ – ଯଦି ପକ୍ଷୀବସା ପରି କେଶ ରଖିବ, ତେବେ ଏହା ହିଁ ଘଟିବ : ଦେଖନ୍ତୁ video

ସା-ପ ହେଉଛି ଏପରି ଏକ ଜୀବ ଯାହାକୁ ସମସ୍ତେ ଭ-ୟ କରନ୍ତି । ଯଦି ସେମାନେ ଭୁଲରେ ଆମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସନ୍ତି, ଆମେ ତୁରନ୍ତ ସେଠାରୁ ପଳାଏ । ଅନେକ ଥର ସା-ପମାନେ ଘରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି । ଏଗୁଡିକ କୁଣ୍ଡଳୀ ମା-ରି ବସି ରହିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଆମକୁ ଜଣା ପଡ଼େନାହିଁ । ଘର, ଫାର୍ମ ଏବଂ ଶୌଚାଳୟ ପରି ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ସା-ପ ବାହାରିଥିବାର ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଘଟଣା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ସା-ପ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର କୁଞ୍ଚିତ କେଶରେ ଫସି ରହିଥାଏ ।

ବାସ୍ତବରେ ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡିଓରେ, ଏକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କୁଞ୍ଚିତ କେଶରେ ଫସିଥିବା ସା-ପକୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ସା-ପର ଆକାର ଛୋଟ ହୋଇଥିବାରୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଏତେ ଭ-ୟ-ଭୀ-ତ ହେଉନାହାନ୍ତି । ତଥାପି, ଏହି ସା-ପ-ଟି ବ୍ୟକ୍ତିର କୁଞ୍ଚିତ କେଶରେ ଖରାପ ଭାବରେ ଫସିଯାଇଛି ।

ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କେଶରୁ ସା-ପ-କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହୁଏ । ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଆଡୋରେବଲ୍ ସ୍ନେକ ନାମକ ଏକ ଇନଷ୍ଟା ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି । ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 70 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ, 4 ଲକ୍ଷ 20 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଲାଇକ କରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଏହି ଭିଡିଓ ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @adorable.snakes

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ଅନେକ ଲୋକ ଭିଡିଓ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଏହି ସା-ପ-ଟି ତୁମ କେଶରେ କିପରି ଫସିଗଲା?’ ଅନ୍ୟ ଜଣେ କମେଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, ‘ଯଦି ତୁମେ ପକ୍ଷୀ ବସା ପରି କେଶ ରଖ, ତେବେ ସା-ପ ଆସିବା ସ୍ବାଭାବିକ ଅଟେ ।’ ତା’ପରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସା-ପ ପରି ପ୍ରାଣୀ କେଶରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ଭ-ୟ-ଭୀ-ତ ହେଉନାହଁ । ମୁଁ ଯଦି ତୁମ ସ୍ଥାନରେ ଥାଆନ୍ତି, ତେବେ ମୁଣ୍ଡକୁ ହାତୁଡ଼ିରେ ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥା’ନ୍ତି । ‘

ଏହିପରି ଆହୁରି ଅନେକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆସୁଛି । ଏହି ଭିଡିଓଟି ମଧ୍ୟ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଅଟେ । ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ ଯେଉଁଥିରେ ସା-ପ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କେଶରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ,ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କ’ଣ? ଯଦି ସା-ପ ଆପଣଙ୍କ କେଶରେ ଫସିଯାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କ’ଣ ହେବ? ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *