ମଲାଇକାଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି ଅରବାଜ ଖାନଙ୍କ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ, ଅଭିନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ବୟସରେ ୨୨ବର୍ଷ ଛୋଟ

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଏବଂ ସୁପରଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଛୋଟ ଭାଇ ଅରବାଜ ଖାନ ଆଜି ନିଜର ୫୪ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି।୪ଅଗଷ୍ଟ ୧୯୬୭ରେ ଅରବାଜ ଖାନଙ୍କ ଜନ୍ମ ପୁଣେରେ ହୋଇଥିଲା। ଅରବାଜ ନିଜର ବଡ଼ଭାଇ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ପରି ସିନେମାରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରି ନଥିଲେ ହେଲେ ସେ ପ୍ରାୟତଃ ମୁଖ୍ୟ ଖବର ହୋଇ ରହିଥାନ୍ତି। ସେ ନିଜର ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଠାରୁ ଅଧିକ ମୁଖ୍ୟ ନିଜ ଜୀବନରୁ ପାଇଛନ୍ତି।

ଅରବାଜ ବଲିଉଡର ବଡ଼ ତାରକା ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି, ହେଲେ ଅଭିନୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜ ପରିବାର କାରଣରୁ।ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ପରେ ସେ ସଲିମ ଖାନ ଏବଂ ସଲମା ଖାନଙ୍କ ଦ୍ଵିତୀୟ ସନ୍ତାନ ଅଟନ୍ତି। ଅରବାଜଙ୍କ ଠାରୁ ଛୋଟ ଦୁଇଜଣ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଜଣେ ଛୋଟ ଭାଇ ସୋହେଲ ଖାନ ଅଛନ୍ତି। ଅରବାଜ ଅଭିନେତା ତୁଳନାରେ ବଡ ପରିଚୟ ନିର୍ମାତା ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ରୂପରେ ବନାଇଛନ୍ତି।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arbaaz Khan (@arbaazkhanofficial)

ଅରବାଜ ଖାନ ନିଜ ୨୫ବର୍ଷର କ୍ୟାରିୟରରେ ୫୦ସିନେମାରେ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ଅଭିନେତା ରୂପରେ ତାଙ୍କ ସିନେମା କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭ ସିନେମା ‘ଦରାର’ରୁ ହୋଇଥିଲା। ୧୯୯୬ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ସିନେମାରେ ଅରବାଜ ଖାନ ଜୁହି ଚାୱଲା ଏବଂ ବଳିଷ୍ଠ କଳାକାର ଋଷି କପୂରଙ୍କ ଭଳି ଅଭିନେତା ମାନଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିଥିଲେ। ଅରବାଜ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ର ବଦଳରେ ନେଗେଟିଭ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଙ୍ଗ ଚରିତ୍ରରେ ବହୁତ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି।

ଅରବାଜ ଖାନଙ୍କୁ ସିନେମା ‘ପ୍ୟାର କିୟା ତୋ ଡରନା କ୍ୟା’ରେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରା ଯାଇଥିଲା। ସେଥିରେ ସଲମାନ ଖାନ, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, କାଜୋଲ ଏବଂ ଅଞ୍ଜଲା ଜେବେରୀ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ଥିଲେ। ସିନେମାରେ ଅରବାଜ କଜୋଲଙ୍କ ବଡ଼ ଭାଇର ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜର ବହୁତ ଭଲ କାମ ପାଇଁ ଅରବାଜଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମଫେୟର ବେଷ୍ଟ ସପୋର୍ଟିଙ୍ଗ ଚରିତ୍ରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସିନେମା ବର୍ଷ ୧୯୯୮ରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା। ସେହି ବର୍ଷ ଅରବାଜ ବଲିଉଡର ଅନେକ ଫିଟ ଏବଂ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର କଳାକାର ମଲାଇକା ଅରୋଡାଙ୍କ ସହିତ ବାହା ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

ଜଣା ଯାଉଛି କି, ବାହାଘର ପୂର୍ବରୁ ମଲାଇକା ଏବଂ ଅରବାଜ କିଛି ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ। ବର୍ଷ ୧୯୯୮ରେ ଦୁଇଜଣ ଯାକ ବାହା ହୋଇ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ନୂଆ ନାମ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ। ମଲାଇକା ଏବଂ ଅରବାଜ ଖାନ ଜଣେ ୧୮ବର୍ଷର ପୁଅର ମାତା-ପିତା ଅଟନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କ ନାମ ଅରହାନ ଖାନ ଅଟେ। ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଲାଇକା ଏବଂ ଅରବାଜଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି। ଦୁଇଜଣ ବର୍ଷ ୨୦୧୭ରେ ଛାଡ଼ପତ୍ର ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଛାଡ଼ପତ୍ର ପରେ ପୁଅକୁ ହେପାଜତରେ ରଖିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମଲାଇକାଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା। ହେଲେ ପ୍ରାୟତଃ ଅରବାଜ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପୁଅଙ୍କ ସହିତ ଦେଖା କରନ୍ତି।

ଜଣା ଯାଉଛି କି, ମଲାଇକା ଏବଂ ଅରବାଜଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦେଖା ଗୋଟିଏ କଫି ଏଡ ଶୁଟ ସମୟରେ ହୋଇଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି କି, ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ହିଁ ମଲାଇକା,ଅରବାଜଙ୍କୁ ନିଜ ହୃଦୟ ଦେଇ ବସିଥିଲେ। ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବଢିଥିଲା ଏବଂ ପୁଣି କଥା ପ୍ରେମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ୫ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କକୁ ଦୁଇଜଣ ୧୨ଡିସେମ୍ବର ୧୯୯୮ରେ ବାହାଘରରେ ପରିଣତ କରି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ଷ ୨୦୧୯ରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଛାଡ଼ପତ୍ର ସହିତ ଶେଷ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।ହେଲେ ଛାଡ଼ପତ୍ର କାରଣର ଖୁଲାସା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ।

ବର୍ଷ ୨୦୧୦ରେ ଆସିଥିବା ସିନେମା ‘ଦବଙ୍ଗ’ରେ ଅରବାଜ ଖାନଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନକୁ ବଦଳେଇ ରଖି ଦେଇଥିଲା। ଏହି ସିନେମାରେ ସେ ସପୋର୍ଟିଙ୍ଗ ଚରିତ୍ରରେ ରହିବା ସହିତ ହିଁ ସେ ଏହି ସୁପରହିଟ ସିନେମାର ନିର୍ମାତା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଏଥିରେ ଅପାର ସଫଳତା ପରେ ସେ ଅରବାଜ ଖାନ ପ୍ରଡକ୍ସନ ନାମରେ ନିଜର ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସ ଖୋଲିଥିଲେ ଏବଂ ପୁଣି ‘ଦବଙ୍ଗ 2’ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ। ଏହି ସିନେମା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

ଗୌରବର କଥା ହେଉଛି କି ଛାଡ଼ପତ୍ର ପରେ ଯେଉଁଠାରେ ମଲାଇକା ନିଜ ଠାରୁ ବୟସରେ ୧୨ବର୍ଷ ଛୋଟ ଅଭିନେତା ଅର୍ଜୁନ କପୂରଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡି ଯାଇଛନ୍ତି ତ ସେଠାରେ ଅରବାଜ ନିଜ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୨୨ବର୍ଷ ଛୋଟ ଜର୍ଜିଆ ଏଣ୍ଡ୍ରିୟାନୀଙ୍କୁ ଡେଟ କରୁଛନ୍ତି। ଜର୍ଜିଆ ଜଣେ ଇଟାଲୀୟନ ମଡେଲ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଦେଖିବାକୁ କୈାଣସି ବଲିଉଡ କଳାକାରଙ୍କ ପରି ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *