ତରଭୁଜର Side Effects: ମଧୁମେହ ଠାରୁ ଯକୃତ ଫୁଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଗ୍ରୀଷ୍ମଦିନେ ଅଧିକ ତରଭୁଜ ଖାଇବାର ଜାଣନ୍ତୁ 7 ଟି ଅସୁବିଧା

ଗ୍ରୀଷ୍ମଦିନ ଆସିବାପରେ ମାର୍କେଟରେ ତରଭୁଜ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାକୁ ଲାଗେ । ତରଭୁଜ ଗ୍ରୀଷ୍ମଦିନେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସେବନ କରାଯାଉଥିବା ଫଳ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ । ଏହା ଶରୀରକୁ ହାଇଡ୍ରେଟ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ 92% ଜଳ ଥାଏ । ଗ୍ରୀଷ୍ମଦିନରେ ତରଭୁଜ ଖାଇବା କୌଣସି ବରଦାନରୁ କମ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ତରଭୁଜ ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କ୍ଷ-ତିକାରକ ଅଟେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏଥିରୁ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ।

ତରଭୁଜ ଏକ ମିଠା ଫଳ । ଏଥିରେ ପ୍ରାକୃତିକ ଶର୍କରା ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ମିଳିଥାଏ । ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ତରଭୁଜ ଖାଇବାକୁ ବାରଣକରିବା ଉଚିତ । ତରଭୁଜ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ବଢ଼ାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଯଦିଓ ତରଭୁଜ ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ । ଏଥିରେ ଉଞ୍ଚ ଗ୍ଲାଇସେମିକ ଇନଡେକ୍ସ (72) ଅଛି । ଏଥିପାଇଁ ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ତରଭୁଜ ସେବନ ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ନେବା ଉଚିତ ।

ତରଭୁଜ ପୋଟାସିୟମର ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ଉତ୍ସ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଯାହାକି ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ । ଏହା ଏଲେକ୍ଟ୍ରୋଲାଇଟ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବଜାଇ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ହୃଦୟକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ସହ ହାଡ଼ ଏବଂ ମାଂସପେଶିକୁ ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ କରେ । ଅତ୍ୟଧିକ ପୋଟାସିୟମ ଯୋଗୁଁ ହୃଦୟସମସ୍ୟା ଯେପରି ଅନିୟମିତ ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନ, ସପ୍ତାହ ନାଡିର ହାର ଇତ୍ୟାଦି ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ତରଭୁଜକୁ ଏକ ସନ୍ତୁଳନ ମାତ୍ରାରେ ଖାଇବା ଉଚିତ ।

ତରଭୁଜରେ ପ୍ରଚୁର ଜଳ ଏବଂ ଡାଏଟରି ଫାଇବର ମିଳିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଖାଇଲେ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ । ତରଭୁଜରେ ସୋରବିଟୋଲ ନାମକ ଶର୍କରା ପଦାର୍ଥ ଥାଏ , ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଡ଼ାଇରିଆ, ଫ୍ଲାଟୁଲେନ୍ସ , ଗ୍ୟାସ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ।

ନିୟମିତ ଭାବରେ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ତରଭୁଜ ଖାଇବ ଉଚିତ ନୁହେଁ । ତରଭୁଜରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଲାଇକୋପିନ ଥାଏ ଯାହା ମଦ୍ୟ ସହ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିଥାଏ । ଏଥିରେ ଯକୃତ ଫୁଲିଯିବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଥାଏ ।

ଡାଇଡ୍ରେସନ ଏକ ଏମିତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଜଳର ମାତ୍ର ବଢିଯାଏ । ଏଥିପାଇଁ ସୋଡିଅମ ସ୍ତର କମ ହୋଇଯାଏ । ତରଭୁଜର ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ସେବନ ଶରୀରରେ ଜଳସ୍ତରକୁ ବଢାଇଦିଏ । ଯଦି ଶରୀରରୁ ଅଧିକ ଜଳ ବାହାରକୁ ନ ଆସେ ତାହେଲେ ଏହା ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ବୃଦ୍ଧିର କାରଣ ହୋଇପାରେ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଗୋଡ଼ଫୁଲା , ଥକାପଣ , ଦୁର୍ବଳ କିଡନୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ।

ପୃଷ୍ଟିକର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁସାରେ ,100 ଗ୍ରାମ ତରଭୁଜର ପ୍ରାୟ 30 କ୍ୟାଲୋରୀ ଥାଏ । ଜଳର ମାତ୍ର ଅଧିକ ହେବା ଫଳରେ ଏହାକୁ ସେବନ କରିବାରେ ହାଲୁକା ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଜଣେ ଵୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିନରେ 300 ଗ୍ରାମ ତରଭୁଜ ସେବନ କରିବା ଉଚିତ ।

ତରଭୁଜ ସେବନ ଦେହପାଇଁ କ୍ଷ-ତିକାରକ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଜିନିଷର ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର ଦେହପାଇଁ କ୍ଷ-ତିକାରକ ଅଟେ । ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ହାଇଡ୍ରେଟ ରହିବା ପାଇଁ ସୀମିତ ମାତ୍ରାରେ ତରଭୁଜ ସେବନ ଆବଶ୍ୟକ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *