ସାଇକେଲ କିଣିବା ପାଇଁ ଛୁଆଟି କୁମ୍ପିରେ ରଖିଥିଲା ଟଙ୍କା, କୁମ୍ପି ଭା-ଙ୍ଗି ଦାନ କରିଦେଲା COVID ରୋଗୀଙ୍କୁ, ତ CM ଦେଲେ ସ୍ପେଶାଲ ଉପହାର

ତାମିଲନାଡୁରେ ରହୁଥିବା ଗୋଟିଏ ଛୁଆ ନିଜ ସାଇକେଲ କିଣିବା ପାଇଁ ବଞ୍ଚେଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକ୍ତି ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନକରି ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଜିତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଦେଶରେ କୋରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଚାରିଆଡ଼େ ହାହା-କାର ଖେଳି ଯାଇଛି। ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଚିନ୍ତିତ ଅଟନ୍ତି, କେହି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ତ କେହି ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ଔଷଧ ପାଇଁ। ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଗରିବ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମୁସ୍କିଲର ସାମ୍ନା କରିବା ପାଇଁ ପଡୁଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ତାମିଲନାଡୁ ରେ ରହୁଥିବା ଗୋଟିଏ ଛୁଆ ନିଜ ସାଇକେଲ (bicycle) କିଣିବା ପାଇଁ ବଞ୍ଚେଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକ୍ତି ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନକରି ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଜିତି ନେଇଛନ୍ତି।

ତାମିଲନାଡୁରେ ରହୁଥିବା ଏହି ଛୋଟ ଛୁଆ ହରିଶ ନିଜ ବାପା ଇଲଂଗୋବନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକ୍ତି ପାଣ୍ଠିକୁ ୧୦୦୦ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ସହିତ ହିଁ ସେ ନିଜ ହାତରେ ଲେଖା ହୋଇଥିବା ଗୋଟିଏ ନୋଟ ପଠାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମକେ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି।

ଜଣା ଯାଉଛି କି ଏହି ଛୁଆ ଯାହାଙ୍କ ନାମ ହରୀଶ ବର୍ମନ ଅଟେ, ସେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାଠ ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମଦୁରୈର ଅରପ୍ପଲୟମ ସହରରେ ରହୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ନିଜ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ନୂଆ ସାଇକେଲ କିଣିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ, କୋରୋନା ସ-ଙ୍କ-ଟ-କୁ ଦେଖି ସେ ସାଇକେଲ କିଣିବାର ଇଛାକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ଟଙ୍କାରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ।

ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ମଦୁରୈ ଉତ୍ତରର ବିଧାୟକ ଥଲପତି ଏବଂ ପା-ର୍ଟିର ପଦାଧିକାରୀ ମାନେ ଛୁଆକୁ ଗୋଟିଏ ନୂଆ ନୀଳ ଏବଂ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ସାଇକେଲ ଦେଇ ଖୁସି କରି ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମକେ ଷ୍ଟାଲିନ ହରିଶଙ୍କ ସହିତ ଫୋନରେ କଥା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଥିଲେ। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଖାପାଖି ୨ଲକ୍ଷଥର ଦେଖା ଯାଇ ସାରିଛି। ଲୋକମାନେ ଏହି ଛୁଆଟିର ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *