ପ୍ରାଇ-ଭେଟ ପା-ର୍ଟ ମା-ପିବା ପାଇଁ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ କରି ଦେଲେ ଏମିତି ହର-କତ, ପଡିଗଲା ମା-ହାଙ୍ଗା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ହୋଇଥିଲା ସମ୍ପୂ-ର୍ଣ ଘ-ଟଣା ?

ବ୍ରିଟେନର ଜଣେ ଯୁବକ ସେହି ସମୟରେ ଯେସାକୁ ତେସାରେ ପଡି ଯାଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ USB କେବଲ ତାଙ୍କ ପ୍ରାଇ-ଭେଟ ପା-ର୍ଟରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ, ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ କେବଲରେ ନିଜ ପ୍ରାଇ-ଭେଟ ପା-ର୍ଟକୁ ମା-ପିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ,କେବଲ ଭିତରେ ପଶି ଯାଇଥିଲା। ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଯେତେବେଳେ USB କେବଲ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ,ତ ସ୍ଥିତି ଆହୁରି ବି-ଗିଡି ଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ପ୍ରାଇ-ଭେଟ ପା-ର୍ଟକୁ ର-କ୍ତ ବୋହିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା। ଏହାପରେ ଅଭିଭାବକ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ କେବଲ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ସ-ର୍ଜରୀ କରିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିଥିଲା।

‘ଦ ସନ’ରେ ଛପା ହୋଇଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ, ଲଣ୍ଡନରେ ରହୁଥିବା ଯୁବକ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି କି ସେ USB କେବଲରେ ନିଜ ପ୍ରାଇ-ଭେଟ ପା-ର୍ଟକୁ ମା-ପୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ କେବଲ ଖରାପ ଭାବରେ ଭିତରେ ପଶି ଯାଇଥିଲା।ସେ କେବଲକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, ତ ର-କ୍ତ ବାହାରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା। ଏହାପରେ ସେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଡ଼ା-କିଥିଲେ। ବାପାମାଆ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ପାଖ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ University College Hospital Londonକୁ ପଠେଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଡାକ୍ତର ମାନଙ୍କୁ ଚି-ରିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିଥିଲା

ଡାକ୍ତର USB କେବଲକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାଇ-ଭେଟ ପା-ର୍ଟ ପାଖରେ ବଡ଼ ଭାବରେ ଚି-ରିଥିଲେ। ପି-ଡିତ ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ କି ତାଙ୍କ ପ୍ରାଇ-ଭେଟ ପା-ର୍ଟ କେତେ ବଡ଼ ଅଟେ। ଏଥିପାଇଁ ସେ ପାଖରେ ପଡିଥିବା USB କେବଲକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ତାକୁ ମା-ପିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ,କେବଲ ଭିତରେ ହିଁ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା। ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ବାହାରକୁ ଆସି ନଥିଲା,ତ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଜୋ-ର କରିଥିଲେ, ଏହାଦ୍ଵାରା ସେଠାରୁ ର-କ୍ତ ବାହାରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା।

ଜୀବନ ନେଇପାରେ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ ଏହି ପାଗ-ଳାମି

ରି-ପୋ-ର୍ଟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ତରଫରୁ ଜଣା ଯାଇଛି କି ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ୍ ଭିତରେ କୈାଣସି କ୍ଷ-ତ ହୋଇନାହିଁ। ସର୍ଜରୀର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଛୁ-ଟି ଦେଇ ଦିଆ ଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍କ୍ୟାନିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଆସିବାକୁ ପଡ଼ିବ। କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କ ଅବ-ସ୍ଥା ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ। ଡାକ୍ତର ଚେତା-ବନୀ ଦେବା ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ପ୍ରକାରର ପ୍ରୟୋଗ ଜୀବନ ନେଇପାରେ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *