ରେଖାଙ୍କ କୋଳରେ ବସିଥିବା ଏହି ପିଲାଟି ୩୬ ବର୍ଷ ପରେ ଏପରି ଦେଖା ଯାଉଛନ୍ତି, ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ NRI ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ବିବାହ

ମୁମ୍ବାଇ : ଏହି ଚିତ୍ର ୩୬ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ୧୯୮୪ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଝୁଠା ସାଚ୍’ର ସେଟ୍ ଅଟେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରେଖା ଏବଂ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଜଣେ ଶିଶୁ ବିନି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଯିଏକି ଏବେ ବହୁତ୍ ବଡ ହୋଇସାରିଛି।ହଁ, ସେହି ଶିଶୁର ନାମ ଜୁଗଲ ହାନସରାଜ।ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ମାସୁମ୍'(୧୯୮୩) ରୁ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଜୁଗାଲ୍ ହାନ୍ସରାଜଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୟସ ୪୮ ବର୍ଷ। ଜୁଲାଇ ୧୯୭୨ ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମିତ ଜୁଗାଲଙ୍କ ଏହି ପୁରୁଣା ଚିତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ରେଖାଙ୍କ କୋଳରେ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ।

ଜୁଗଲ ହିରୋ ‘ପାପା କେହେତେ ହେ’ (୧୯୯୬) ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ | ତଥାପି, ଖ୍ୟାତି ତାଙ୍କୁ ୨୦୦୦ ‘ମୋହବତ୍’ରେ ମିଳିଥିଲା। ଚକୋଲେଟ୍ ବଏ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ଜୁଗଲ ଙ୍କ ପ୍ରଥମ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଆଉ କିଛି ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇପାରିନଥିଲେ, ଏବଂ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର ସେଇଠି ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ଜୁଗଲ ତାଙ୍କ NRI ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଜସ୍ମିନ ଢିଲନଙ୍କୁ ୨୦୧୪ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଜୁଗାଲ ଏବଂ ଜସ୍ମିନଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା।ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମାରୋହରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ବିବାହରେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଥିଲେ ।

ଜୁଗାଲ ହାନସରାଜଙ୍କ ବିବାହ ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡ଼ିଲା ଯେବେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଉଦୟ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ “ମୋର ବନ୍ଧୁ ଜୁଗଲ ହାନସରାଜ ମିଚିଗାନରେ (ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡ) ଜସ୍ମିନ ସହିତ ହାତ ଗଣ୍ଠି ବାନ୍ଧିଥିଲେ। ନୂତନ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର ଜୀବନ କାମନା କରୁଛି।”

ଜୁଗଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜସ୍ମିନ୍ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ ନିବେଶ ବ୍ୟାଙ୍କର୍। ତାଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଥିଲେ ଯାହାର ନାମ ସିଦକ ଥିଲା।

ଜୁଗଲ ହାନସରାଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଛାଡି କରନ ଜୋହରଙ୍କ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ହାଉସ ଧର୍ମରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଜୁଗଲ ଏଠାରେ କ୍ରିଏଟିଭ ଟିମ ସହିତ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଚୟନ ତଦାରଖ କରନ୍ତି।

ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଜୁଗଲ୍ ଏବଂ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର ବହୁତ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ଅଟନ୍ତି।ଶାହାରୁଖ-କାଜୋଲଙ୍କ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘କୁଛ କୁଛ ହୋତା ହେ’ ର ଟାଇଟଲ୍ ଗୀତର କିଛି ଧାଡି ଜୁଗାଲ୍ ଲେଖିଥିଲେ ।

ବାସ୍ତବରେ କରଣ ଏବଂ ଜୁଗଲ ନାଇଟ୍ ଆଉଟ୍ ରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ସେମାନେ ଏହି ଗୀତ ଲେଖିଥିଲେ।ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ପରେ କାମ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଗୀତଟି ଫିଲ୍ମର ଟାଇଟଲ୍ ଟ୍ରାକ୍ ହୋଇଗଲା।

ଜୁଗଲ ପାପା କେହତେ ହେଁ, ଗୁଦ୍ ଗୁଦି, ମହବତେ,ହମ୍ ତୁମକୋ ପ୍ୟାର କର୍ ବେଠେ, ସଲାମ ନମସ୍ତେ, ଆଜା ନାଚଲେ, ରୋଡ଼ ସାଇଡ ରୋମିଓ ସମେତ କାହାଣୀ ୨ ଆଦି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ।

ଜୁଗଲ ହାନସରାଜ ଶିଶୁ କଳାକାର ବେଳେ ଏପରି ଦେଖାଯାଉଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *