ଡେଲିଭରି ବୟ ଅର୍ଡରକୁ ବାତିଲ କରି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ, ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇ-ରାଲ

ଘରକୁ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡର କରିବାର ନିଜସ୍ୱ ଅଧିକାର ରହିଛି। କିଛି ଲୋକଙ୍କର ଏମିତି ବିଚିତ୍ରଘଟଣା ରହିଛି, ଯେପରି ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ଅର୍ଡର ପଠାଇବା, ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅର୍ଡର ପଠାଇବା ଭଳି ଅନେକ କାରଣ ରହିଛି। ବିତରଣ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ତୁରନ୍ତ ଏହି ସମସ୍ୟାର ଯତ୍ନ ଦେଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଦୂର କରନ୍ତି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ମାମଲାର ନୋଟିସ୍ ଆସେ ସେତେବେଳେ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବ୍ରିଟେନରେ ଏକ ଘଟଣା ଉଭୟ ଗ୍ରାହକ ଏବଂ ମ୍ୟାକଡୋନାଲ୍ଡଙ୍କ ଆଖିରେ ଧୂଳି ଦେବାର କାମ କରିଛି।

ପ୍ରଥମେ ଅର୍ଡରକୁ ବାତିଲ କଲେ, ତା’ପରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ :

Delivery driver first cancelled order, then ate it outside of customer house

ମ୍ୟାକଡୋନାଲ୍ଡର ଜଣେ ମହିଳା ଗ୍ରାହକ ‘ଜଷ୍ଟ ଇଟ୍’ର ଡେଲିଭରି ବଏକୁ ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଫୁଡ୍ ଖାଉଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଧରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ଡେଲିଭରି ବଏ ଅର୍ଡରକୁ ବାତିଲ କରି ନିଜେ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଲଣ୍ଡନରେ ଘର ବାହାରେ ଖାଇବା ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଗ୍ରାହକଜଣକ ଭିଡିଓ କରିଦେଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ଭାଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଡେଲିଭରି ବୟଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଲା ଭାଇ-ରାଲ:

ଡେଲିଭରି ପାର୍ଟନର ‘ଜଷ୍ଟ ଇଟ୍’ କୁ ଲେଖି ଭାଇ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, “ମୋ ଭଉଣୀ ୱେବସାଇଟରେ ମ୍ୟାକଡୋନାଲ୍ଡଙ୍କ ଖାଇବା ଅର୍ଡର୍ କରିଥିଲେ। ଡେଲିଭରି ବୟ ଏହାକୁ ଅମାନ୍ୟ କରି ଏହି ଅର୍ଡର୍ କୁ ବାତିଲ କରି ଘର ବାହାରେ ବସି ଖାଇଦେଲେ”। ଟ୍ୱିଟର ସହିତ ଏହି ଭିଡିଓ ଅନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଅଧିକ ଭାଇ-ରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାଇରାଲ୍ ହେବା ପରେ ୟୁଜରମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। କେହି କେହି ବୟକୁ ଅନ୍ୟ କେହି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ୟୁଜରମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଘଟିଥିବା ସମାନ ଘଟଣା ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଡେଲିଭରି କମ୍ପାନୀ ଜଷ୍ଟ ଇଟ୍ ଏହି ଘଟଣାର ଉତ୍ତରରେ ଅଧିକାରିକ ବୟାନ ଜାରି କରିଛି।

ଖବର ମୁତାବକ, “କମ୍ପାନୀ ନିଜର ସମସ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ଅନୁଭବ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ଅଟେ। ଯେତେବେଳେ ଆମର ମାନକ ତଳେ କୌଣସି ଏକ ଘଟଣାର ଚିହ୍ନଟ ହୁଏ, ତେବେ ଆମେ ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥାଉ। ଯେମିତି କି କୁହାଯାଇଛି, ଆମେ ଏହି ଘଟଣା ଶୁଣିବାକୁ ଚିନ୍ତିତ। ଆମେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛୁ ଯେ, ଉଚିତ୍ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବୁ ଏବଂ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି।” ପ୍ରବକ୍ତା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ” ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଉଟଡୋର ସର୍ଭିସ ଡେଲିଭରି କରୁଥିବା ବୟ ସିଧାସଳଖ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଆଭିମୁଖୀ ହୁଏ। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଥାର୍ଡ୍ ପାର୍ଟି, କ୍ୟୁରିଅର୍ କମ୍ପାନୀ, ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ବେସରକାରୀ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟରଙ୍କ ପାଖରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରୁ ଏହି ସେବା ପହଞ୍ଚାଉ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ସେବା ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *