ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି ଗୁଡିକର ଆକାରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଥାଏ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱଭାବର ରହସ୍ୟ, ଜଣାନ୍ତୁ କିପରି ?

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ପରି ହିଁ ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ଆମ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି କହିଥାଏ | ସାମୁଦ୍ରିକ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ୱଭାବ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡିପାରେ | ଯେପରି ମୁହଁରୁ ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥାଏ ସେହିପରି ହିଁ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠିରୁ ମଧ୍ୟ ମଣିଷର ଅନେକ ଗଭୀର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥାଏ | ଏମିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠିରୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ କିପରି ଜାଣିବେ ତାହା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ..

ଆଙ୍ଗୁଳି ଗୁଡିକ ମୋଟା ହୋଇଥିଲେ:

ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କର ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି ମୋଟା ହୋଇଥାଏ ସେମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ମନରେ ରହିଥାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜର ଏହି ଖୁସି ମିଜାଜ ନେଚର ଦ୍ୱାରା ଏହି ଝିଅମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରି ନେଇଥାନ୍ତି | ଏମିତିରେ ଏହି ଝିଅ ମାନଙ୍କର ନିଜ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ଭଲ ସମ୍ବନ୍ଧ ରହିଥାଏ | ଏଥିସହିତ ବିବାହ ପରେ ଶାଶୁଘରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରିୟ ହୋଇ ରହିଥାନ୍ତି |

ମୋଟା ଆଙ୍ଗୁଠି ଥିବା ଝିଅମାନେ ଶାନ୍ତ ସ୍ୱଭାବର ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନଙ୍କୁ କେବେହେଲେ କୌଣସି କଥାରେ ରାଗ ଆସେ ନାହିଁ | ଏମାନେ ସବୁବେଳେ ଥଣ୍ଡା ମସ୍ତିଷ୍କରେ କାମ କରିଥାନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସବୁବେଳେ ସାମ୍ନା ଲୋକର ଭାବନାକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କାରଣରୁ କାହାରିକୁ କୌଣସି କଷ୍ଟ ନହେଉ |

ପତଳା ଆଙ୍ଗୁଠି ରହିବା:

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଦରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଗୁଡିକ ପତଳା ରହିଥାଏ, ସେମାନେ ବହୁତ କୃପଣ ହୋଇଥାନ୍ତି | ବ୍ୟର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ଏମାନଙ୍କ ସ୍ୱଭାବରେ ନଥାଏ, କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଶୀଘ୍ର ସେମାନେ କୌଣସି ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହି ଝିଅମାନେ ନିଜ କାମ ସବୁବେଳେ ଅନ୍ୟ ଠାରୁ କରାଇଥାନ୍ତି | ଏମାନେ ଏପରି ପାର୍ଟନରଙ୍କର ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତି ଯେ, ଯିଏ ସବୁବେଳେ ଏମାନଙ୍କ ହିସାବରେ ଚାଲନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକତା ପୁରା କରନ୍ତୁ |

ପାର୍ଟନରଙ୍କ ମାମଲାରେ ଏହି ଝିଅମାନେ ବହୁତ ଅଧିକ ପୋଜେସିଭ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ସବୁବେଳେ ଏକ ଟଙ୍କା ଥିବା ପାର୍ଟନର ଖୋଜିଥାନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଏମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରୁ |

ଆଙ୍ଗୁଠି ଭିତରେ ଅଧିକ ଦୂରତା:

ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ର ମୁତାବକ ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଦୂରତା ରହିଥାଏ, ସେମାନେ ସ୍ୱଭାବରେ ବହୁତ ସ୍ବାର୍ଥୀ ହୋଇଥାନ୍ତି | ସେମାନେ ସବୁବେଳେ ପ୍ରଥମେ ନିଜର ହିତ ଭାବିଥାନ୍ତି | ତେବେ ଏମାନଙ୍କୁ ସମାଜରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ନାମ ବନାଇବା ଭଲ ଭାବରେ ଆସିଥାଏ | ତେବେ ଏହି ଝିଅମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ସ୍ବାର୍ଥୀ ହୋଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ହଜାର ଥର ଭାବିଥାନ୍ତି | କୌଣସି କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ ଯୋଜନା କରି ନେଇଥାନ୍ତି | ତାହାପରେ କାମ କରିଥାନ୍ତି |

ଆଙ୍ଗୁଠି ଭିତରେ ଅଧିକ ଦୂରତା ନରହିବା:

ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ର ମୁତାବକ ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଦୂରତା ନଥାଏ ସେହି ଝିଅ ନିଜ ପାର୍ଟନର ଏବଂ ଘର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସୀ ହୋଇଥାନ୍ତି | ଏମିତିରେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଡ଼ିଥାନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସର ସହିତ ନିଭାଇଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏମାନଙ୍କର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ଚାଲିଥାଏ |

ତେବେ ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ମିଶିବା ଭଲ ଲାଗି ନଥାଏ, ଏମାନେ ଖୁବଶୀଘ୍ର କାହା ସହିତ କଥା ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରି ନଥାନ୍ତି | ଏମିତିରେ ଏମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ତାଲିକା ବହୁତ କମ ରହିଥାଏ | ଏମାନଙ୍କର କେବଳ ସେତିକି ବନ୍ଧୁ ରହିଥାନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ସେ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଥାନ୍ତି |

ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଆଙ୍ଗୁଠି ସମାନ ରହିବା:

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଆଙ୍ଗୁଠି ସମାନ ରହିଥାଏ, ସେମାନେ କଳା ପ୍ରେମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି | ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କୁ କଳା ପ୍ରତି ବହୁତ ପ୍ରେମ ରହିଥାଏ | ଏଥିସହିତ ଏମାନେ ଦେଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥାନ୍ତି | ନିଜର ସୁନ୍ଦରତା ଦ୍ୱାରା ଏମାନେ କାହାରିକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି କ୍ଷଣ ମଧ୍ୟରେ ନିଜର ଦିୱାନା ବନାଇ ନେଇଥାନ୍ତି |

ଏହି ଝିଅମାନେ ଜିଜ୍ଞାସୁ ପ୍ରବୃତ୍ତିର ହୋଇଥାନ୍ତି, ଏମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ଜିନିଷ ଜାଣିବା ଏବଂ ଖୋଜିବା ବହୁତ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ | ଏଥିସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଶାନ୍ତ ମନଟରେ କରିବା ବହୁତ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ |

ଆଙ୍ଗୁଠିର ସାଙ୍ଗରେ ଥିବା ଆଙ୍ଗୁଠି ସମାନ ହେବା:

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି ଏବଂ ତା’ପାଖରେ ଥିବା ଆଙ୍ଗୁଠି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାନ ରହିଥାଏ ସେହି ଝିମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷକୁ ନିଜ ହିସାବରେ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି | ଏମାନଙ୍କୁ କାହାର ଚାପରେ ଆସି କାମ କରିବା ପସନ୍ଦ ହୋଇନଥାଏ, ଏମାନେ ଖୋଲା ବିଚାର ବିଶିଷ୍ଟ ହୋଇଥାନ୍ତି | ଏମିତିରେ ଯେତେବେଳେ ଏମାନେ କୌଣସି କାମ କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ୱେବଥିରେ ଏମାନଙ୍କୁ କାହାର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଭଲ ଲାଗି ନଥାଏ |

ଶକ୍ତ ସ୍ୱଭାବ ଏବଂ ଖୋଲା ବିଚାର ଥିବା ଏହି ଝିଅମାନେ ଏକ ଭଲ ନେତ୍ରୀ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବରଂ କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ଗୋତିଏଥର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଗଲେ ତାହାକୁ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିପଡିଥାନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *