29 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସଲମାନଙ୍କର ପତ୍ନୀ ହୋଇଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ , ଏବେ ଏଭଳି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି, ଚିହ୍ନିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ

ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ ଗତ 32 ବର୍ଷରୁ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚିତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିଲେ । 1989 ମସିହାରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କର ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିଅରର ଆରମ୍ଭ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ ମେନେ ପ୍ୟାର କିୟା ‘ରୁ ହୋଇଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ସଲମାନ ଖାନ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କାମ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସୁଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଏବେ ହେଡଲାଇନରେ ଆସୁନାହାଁନ୍ତି । ଏହିଭଳି ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ଶିବା ଆକାଶଦୀପ । ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ସେ ‘ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ ‘ ରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିଲେ । ରାକେଶ କୁମାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 7 ଫ୍ରେବୃଆରୀ 1992 ରେ ମୁକ୍ତି ଲାଭ କରିଥିଲା । ଶିବା ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଭାବରେ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

‘ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ ‘ ସହ ଶିବା ଆକାଶଦୀପ ‘ ପ୍ୟାର କା ସାୟା ‘ ଏବଂ ‘ ଦମ ‘ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ବଲିଉଡରେ କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସେ କାମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରୁ ଦୁରେଇ ଯାଇଥିଲେ । 1996 ମସିହାରେ ସେ ଆକାଶ ଦୀପଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଆକାଶ ଦୀପ ନିଜ ପତ୍ନୀ ଶିବାଙ୍କ ଦୁଇଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । କିଛି ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରଦାରୁ ଦୂରରେ ଥିବା ଶିବା ଛୋଟ ପରଦାକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ସେ ଟିଭି ଶୋ ‘ ହାସିଲ ‘ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲେ ।

‘ ଏହି ନିଆଁଟି କେବେ ଲିଭିବ ‘ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ :

ଶିବାଙ୍କ ଜନ୍ମ 1 ଜାନୁଆରୀ 1970 ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ହୋଇଥିଲା । ଏକ ପଞ୍ଜାବୀ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଶିବା ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ଅଭିନେତା ସୁନୀଲ ଦତ୍ତଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ‘ ଇଏ ଆଗ କବ ବୁଝେଗି ‘ ରେ ରହିଥିଲେ । ବଲିଉଡ ସହ ସେ ପଞ୍ଜାବୀ ସିନେମାରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହ ସେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆକ୍ଟିଭ ଅଛନ୍ତି ଶିବା :

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରଦା କିମ୍ବା ଲାଇମ ଲାଇଟରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି ଶିବା ଆକାଶଦୀପ ଯଦିଓ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରସଂଶକମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି । ପ୍ରାୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଶିବା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ସକ୍ରିୟ ରୁହନ୍ତି ।

ଶିବା ପ୍ରତିଦିନ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜ ଫୋଟୋ ସେୟାର କରନ୍ତି । ସେ ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲିସ ଫିଟନେସ ଭିଡ଼ିଓକୁ ନେଇ ଖୁବ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି । ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଶିବାଙ୍କୁ ତିନିଲକ୍ଷ 11 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ follow କରୁଛନ୍ତି । ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ପ୍ରସଂଶକମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି । ଶିବା ଏବଂ ଆକାଶଦୀପଙ୍କର ଦୁଇ ପୁତ୍ର ହୃଦୟ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟଙ୍କର ମାତାପିତା ଅଟନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *