ଅମିର ଏବଂ କାଜଲଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଫନାରେ ଦେଖା ଯାଇଥିଲେ ଏହି ସୁନ୍ଦର ପିଲା ରେହାନ ” ଆଜି ସେ ବନିଯାଇଛନ୍ତି ଫିଲ୍ମ ମେକର”

ବଲିଉଡ଼ ଜାଗା ତିଆରି କରିବା ବହୁତ ମୁସ୍କିଲ କାମ। ତଥାପି କେତେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଇଣ୍ଡର୍ଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ଦେଖିଥାନ୍ତି। ବଲିଉଡ ଆମକୁ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତା ଦେଇଛି। ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଲି ହାଯି । ଯିଏ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ପ୍ରଶଂସକ ଙ୍କ ହୃଦୟ ଧରି ଆସୁଛନ୍ତି।

ଅଲି ହାଜି ୨୦୦୬ ମସିହାରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଷ୍ଟାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ନିଜର ବଲିଉଡ଼ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ଅମୀର ଖାନ ଏବଂ କାଜଲ ଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଫନାରୁ ମିଳିଥିଲା।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଫନା ମଧ୍ୟ ୨୦୦୬ ରେ ଆସିଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରେ ଅଲି ହାଜୀ କାଜଲ ଏବଂ ଆମିର ଖନଙ୍କ ପୁଅର ଭୂମିକା ଲିଭାଇଥିଲେ। ଆଲିଙ୍କ ନାମ ଥିଲା ସେଥିରେ ରେହାନ, ଯାହା ତାଙ୍କର ମା (କାଜଲ) ତାକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଲିଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଇବା ମିଳିଥିଲା। ଏବଂ ଏଥିରୁ ସେ ଫେମଶ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ପଂନା ପରେ ଅଲି ହାଯୀ ସଲମାନ ଖାନ ଏବଂ ଗୋବିନ୍ଦା ଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କାମ କରି ସାରି ଛନ୍ତି। ଅଲି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାର୍ଟନର ଲରଦିତଙ୍କ ପୁଅର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ନିର୍ବାହ କରିଥିଲେ। ଯାହା ସଲମାନ ଖାନ ଙ୍କୁ ଖରାପ ଲାଗିଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଲି ଙ୍କ ଅଭିନୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା।

କିନ୍ତୁ ଅଲି ସଦବେନ ଜଣେ ଅଭିନେତା ହେବାକୁ ନୁହେଁ ଜଣେ ଫିଲ୍ମ୍ ମେକର ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆସୁଥିଲା। ଯେବେ ତାଙ୍କର ଏହି ସ୍ବପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିଥିଲେ ସେ ଏହା ବିଷୟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ କି ମୁଁ ୨୧ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଥିଲି। ଏବଂ ଯାହା ଆଜି ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଲି ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଫିଚର ରେ ଫଟୋ ସେୟାର କରି ଦେଇଥିଲେ କି, ମୁଁ ଦଶ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲି କି ୨୧ ବର୍ଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମ ଫିବର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତିଆରି କରିବ, ଏବେ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ମୋର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରିଲିଜ ହୋଇ ସାରିଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଲି ହାଜି ମୃତ୍ୟୁକୁ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସୁଟିଙ୍ଗ କରି କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଗୋଟେ ପୋଷ୍ଟ ଜରିଆରେ ଏହା ଜଣାଇଥିଲେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କଥା କହି ବାତ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁପର ୩୦ ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସହିଦ କପୁର ଙ୍କ ସଙ୍ଗ ପାଠ ସାଳା ତାରା ରପ ପମ୍ ଏବଂ ଦ୍ରୋଣା ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *