ଏଠାରେ ବାହାଘର ପରେ ୩ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ Toiletକୁ ଯାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବର-କନିଆଁ, କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

୩ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟୟଲେଟକୁ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ କପଲ

ଦ ଷ୍ଟାରର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ବାହାଘର ପରେ ଏହି ବିଚିତ୍ର ପ୍ରକାରର ବିଧି ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଟିଡଙ୍ଗ ନାମକ ସମୁଦାୟରେ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ। ଏହି ବିଧିକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ମାନ୍ୟତା ରହିଛି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ବାହାଘରର ତିନିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନବବିବାହିତା ଯୋଡି ଟୟଲେଟକୁ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ।

ଟୟଲେଟକୁ ନଯିବା ପଛରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେବା ଭଳି କାରଣ

ଏହି ବିଧି ପଛର ମାନ୍ୟତା ହେଉଛି କି ବାହାଘର ଗୋଟିଏ ପବିତ୍ର ସମାରୋହ ହୋଇଥାଏ ଯଦି ବର-କନିଆଁ ଟୟଲେଟକୁ ଯାଆନ୍ତି ତାହେଲେ ସେମାନଙ୍କର ପବିତ୍ରତା ଭଙ୍ଗ ହୋଇଥାଏ, ଏବଂ ଏହା ଅଶୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ବାହାଘରର ତିନିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର-କନିଆଁଙ୍କୁ ଟୟଲେଟ ଯିବାକୁ ନେଇ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗା ଯାଇଥାଏ। ଯଦି କେହି ଏମିତି କରିଥାନ୍ତି ତାହେଲେ ତାକୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ମନା ଯାଇଥାଏ।

ଖରାପ ନଜରରୁ ବଞ୍ଚି ରହିବାର ମଧ୍ୟ ରହିଛି କାରଣ

ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ବିଧିକୁ ପାଳନ କରିବା ପଛର ଦ୍ଵିତୀୟ କାରଣ ନବବିବାହିତା ଯୋଡି ଖରାପ ନଜରରୁ ବଞ୍ଚି ରହିଥାନ୍ତି। ଏହି ଭାଇଚାରାର ଲୋକମାନଙ୍କ ମାନ୍ୟତା ଅନୁସାରେ, ଯେଉଁଠାରେ ମଳ ତ୍ୟାଗ କରା ଯାଇଥାଏ ସେଠାରେ ଅସନା ରହିଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେଠାରେ ନକ-ରା-ତ୍ମକ ଶକ୍ତି ରହିଥାଏ।

ସମ୍ପର୍କରେ ଆସି ଯାଇଥାଏ ଫାଟ

ଏମିତି ମାନ୍ୟତା ରହିଛି କି ଯଦି ବର-କନିଆଁ ବାହାଘର ପରେ ପରେ ଶୌଚାଳୟକୁ ଯାଆନ୍ତି ତାହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ନକ-ରା-ତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ। ଯାହାଦ୍ଵାରା ସେମାନଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଚିନ୍ତା ଆସିପାରେ, ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ପଡ଼ିପାରେ ଏବଂ ନବବିବାହିତା ଯୋଡିଙ୍କ ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗି ଯାଇପାରେ।

ବାହାଘର ପରେ ଖାଦ୍ୟ କମ ଖାଇଥାନ୍ତି କପଲ

ବାହାଘରର ତିନିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର-କନିଆଁଙ୍କୁ କୈାଣସି ଚିନ୍ତା ନହେଉ ଏବଂ ସେମାନେ ବିଧିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପାଳନ କରି ପାରନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ କମ ଖାଦ୍ୟ-ପେୟ ଦିଆଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହି କଥାର ଧ୍ୟାନ ରଖା ଯାଇଥାଏ କି ସେମାନେ ଶୌଚାଳୟକୁ ନ ଯାଆନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ଏହି ବିଧିକୁ ବହୁତ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *