ପ୍ରେମିକାର ବିବାହରେ କୁରାଢ଼ି ନେଇ ପହଞ୍ଚିଲା ପ୍ରେମିକ, ଏପରି କା-ଣ୍ଡ କରିଲା ଯେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗୋରଖପୁରରେ ଜଣେ ପ୍ରେମୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ବିବାହରେ ପହଞ୍ଚି ବହୁତ ଗ-ଣ୍ଡ-ଗୋ-ଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରେମିକାର ମଥାରେ ସିନ୍ଦୂର ଭରିଥିଲେ । ପ୍ରେମିକର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖି କନ୍ୟାପକ୍ଷ ଲୋକମାନେ ରା-ଗି-ଯା-ଇ ପ୍ରେମିକକୁ ଅ-ତି-ଷ୍ଠ ଭାବରେ ପି-ଟି-ଥି-ଲେ । ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ଏତେ ମା-ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତେବେ ଏସବୁ ଦେଖି ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଝିଅକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ । ତଥାପି କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବରକୁ ବୁଝାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରାତି ଭିତରେ ଏହାର ସମାଧାନ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଭିନ୍ନ ମାମଲା ରାଜ୍ୟର ଖୋରାବର ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସିଛି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଖୋରାବର ଅଞ୍ଚଳର କୁସୁମ୍ହି ବଜାରରେ ବୁଧବାର ଜଣେ ଝିଅ ବିବାଘର ଥିଲା । ବରଯାତ୍ରୀକୁ କନ୍ୟାର ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଧୁମଧାମରେ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଚାଲିଥିଲା ​​ଯେ ହଠାତ୍ କନ୍ୟାର ପ୍ରେମିକ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସେ କନ୍ୟାର ମଥାରେ ସିନ୍ଦୂର ଭରିଥିଲା । ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ରାତି ପ୍ରାୟ 11 ଟା ସମୟରେ ପ୍ରେମିକ ଫିଲ୍ମ୍ ଷ୍ଟାଇଲରେ ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ଆସିଥିଲେ । କେହି କିଛି ବୁଝିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରେମିକ କୁ-ରା-ଢ଼ି ସହିତ ମଞ୍ଚରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ପ୍ରେମିକ ହାତରେ କୁ-ରା-ଢ଼ି ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଭୟ-ଭୀତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରେମିକ ବର ସାମ୍ନାରେ କନ୍ୟା ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ଭରି ଦେଇଥିଲା । ପ୍ରେମିକ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଝିଅ ସହିତ ତାର ବିବାହ ହୋଇଯିବ । କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ଦେଖି ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପରିବାର ଲୋକ କ୍ରୋ-ଧି-ତ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ଧରି ମା-ରି-ବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ।

ଏଥିମଧ୍ୟରେ କେହି ଜଣେ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ଡା-କି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ଜଗଦୀଶପୁର ପୋଷ୍ଟରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମାମଲାକୁ ଶାନ୍ତ କରି ଆ-ହ-ତ ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇଥିଲା । ପ୍ରେମିକ ଗୁରୁତର ଆ-ହ-ତ ହୋଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ।

ପୋ-ଲି-ସ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ କୁସୁମ୍ହି ବଜାର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଝିଅର ବିବାହ ଦେଓରିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଗାଁର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପୁଅ ସହିତ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଥିଲା । 12 ମଇ ବୁଧବାର ଦିନ ବରଯାତ୍ରୀ ଆସିଥିଲା ​​। ଦ୍ୱାର ପୂଜା ପରେ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ରାତି ପ୍ରାୟ 11 ଟା ସମୟରେ ଜୟମାଳ ପାଇଁ ମଞ୍ଚକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ, ପିପରାଇଚର ବାରୋଲି ବାସିନ୍ଦା ପ୍ରେମିକ କୁ-ରା-ଢ଼ି ଧରି ମଞ୍ଚରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଏବଂ କନ୍ୟାର ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ଭରିଥିଲା । ଏସବୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ରାଗିଗଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ପ୍ରେମିକକୁ ଧରି ପି-ଟି-ଥି-ଲେ । କେହିଜଣେ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ଏହା ଜଣାଇଥିଲେ । ଆଉଟପୋଷ୍ଟ ପୋ-ଲି-ସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଆ-ହ-ତ ପ୍ରେମିକକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା ।

ଏସବୁ ପରେ ବର ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପାରସ୍ପରିକ ବୁଝାମଣା ପରେ ବରପକ୍ଷ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ବିବାହ ସମାରୋହ ସମାପ୍ତ ହୋଇ କନ୍ୟା ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *