ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରମାନେ ଦାନପାତ୍ର କଲେ ଚୋରି, CCTVରେ ହେଲା କଏଦ

ଟୋଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚୋରିର ଫଟୋ ଆଜି ପୁଣିଥରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବିଶେଷକଥା ଏହାକି ଘଟଣା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟର କୋତବାଲୀ ଥା-ନା କ୍ଷେତ୍ରର ପୋ-ଲିସ ଚୌକି ସବୀଲ ଶାହରୁ କେବଳ ୧୫୦ମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ସନ୍ତୋଷୀ ମନ୍ଦିରର ଅଟେ।

ଟୋଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚୋର କେତେ ସାହସର ସହିତ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନପାତ୍ର ଚୋ-ରି କରି ନେଉଛନ୍ତି ଏହାର ଫଟୋ ଆଜି ପୁଣିଥରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବିଶେଷକଥା ଏହାକି ଘ-ଟଣା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟର କୋତବାଲୀ ଥା-ନା କ୍ଷେତ୍ରର ପୋ-ଲିସ ଚୌକି ସବୀଲ ଶାହରୁ କେବଳ ୧୫୦ମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ସନ୍ତୋଷୀ ମନ୍ଦିରର ଅଟେ। ଯେଉଁଠାର ଜଣେ ଚୋର ଭୋର ୪ଟା ବାଜି ୫୩ମିନିଟରେ ପାଖାପାଖି ୫ଟା ବାଜିବା ମଧ୍ୟରେ ୭ମିନିଟରେ ହିଁ ଶିଙ୍କୁଳିରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ଦାନପାତ୍ରକୁ ଖୋଲି ତାକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ଦାନପାତ୍ର ଚୋରିର ଏହି ଘ-ଟଣା ମନ୍ଦିରରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚୋରମାନେ ଏହି ଘ-ଟଣାକୁ ସେହି ସମୟରେ ରୂପ ଦେଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ପୂଜାରୀ ପ୍ରତିଦିନ ଭଳି ମନ୍ଦିର ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଗୃହର ସଫାସୁତୁରା ପରେ ମନ୍ଦିର ସ୍ଥିତ ନିଜ କୋଠରୀରେ ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିଲେ। ପୂଜାରୀ ଦାନପାତ୍ରକୁ ନିଖୋଜ ହେବାର ଦେଖିଥିଲେ ତ ତୁ-ରନ୍ତ ଏହି ଘ-ଟଣାର ଖବର ମନ୍ଦିର ଅଧକ୍ଷଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ଯାହାପରେ ମନ୍ଦିର ପ୍ରବନ୍ଧନ ସହିତ ଯୋଡ଼ା ସମସ୍ତ ପଦାଧିକାରୀ ଘ-ଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଦେଖାଯିବା ପରେ ପୋ-ଲିସଙ୍କୁ ଏହି ଘ-ଟଣାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ପରେ କୋତାବାଲୀ ଥା-ନା ପୋ-ଲିସ ମଧ୍ୟ ଘ-ଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଘ-ଟଣାସ୍ଥଳର ତର୍ଜମା କରାଯିବା ସହିତ ହିଁ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜର ଆଧାରରେ ଚୋରର ଚିହ୍ନଟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଗୌରବର କଥା ହେଉଛି କି ଏହି ମନ୍ଦିରରେ କରୋନା କାଳରେ ଏବଂ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଦାନପାତ୍ର ଚୋରିର ଘ-ଟଣା ଘଟିସାରିଛି। କିନ୍ତୁ ଚୋରମାନେ ଗୋଟିଏ ଥର ମଧ୍ୟ ଧରାଯାଇ ପାରିନଥିଲେ। ମନ୍ଦିର ପ୍ରବନ୍ଧନ ସମିତି ଅନୁସାରେ ଦାନପାତ୍ରରେ ପାଖାପାଖି ୩୦ରୁ୩୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଥାଇପାରେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *