‘ଜିନ୍ମାଷ୍ଟିକ’ କରୁଛି ଏହି ସିମ୍ପାଜୀ, ଭିଡିଓ ଦେଖିଲେ ଦୂର ହୋଇଯିବ ଲକଡାଉନର ବିରକ୍ତି

ପଶୁମାନଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଖୁବ ମନୋରଞ୍ଜିତ କରିଥାଏ। ଏମିତି ହିଁ ଗୋଟିଏ ମଜାଦାର ଭିଡିଓରେ ସିମ୍ପାଜୀ(Chimpanzee)କୁ ଗୁଲଟି ମାରୁଥିବାର ଦେଖି ଲୋକମାନଙ୍କର ହସ ଅଟକି ନାହିଁ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପଶୁ ମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ରହିଛି। ପଶୁମାନଙ୍କର କିଛି ଭିଡିଓ ମଜାଦାର ଏବଂ କ୍ୟୁଟ ହୋଇଥାଏ, ସେଠାରେ କିଛି ଭିଡିଓ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଇଥାଏ। ଏମିତି ହିଁ ଗୋଟିଏ ସିମ୍ପାଜୀ(Chimpanzee)ର ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଛାଇ ହୋଇ ରହିଛି, ଯିଏ ମଜାରେ ଗୁଲଟି ମାରୁଛି। ଏହି ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହସିହସି ଗଡିଯିବେ।

‘ମାଙ୍କଡଙ୍କ ପରି ଗୁଲଟି ମାରିବା’ ଏହି ଲୋକକଥା ତ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଅନେକ ଥର ଶୁଣିଛେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖି ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ କି ଏହାର ମାନେ କ’ଣ ହୋଇଥାଏ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓରେ ସିମ୍ପାଜୀକୁ ଏପଟ-ସେପଟେ ଖେଳୁଥିବା ଏବଂ ଡେଇଁ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖିପାରିବେ। ଏହି କାରନାମାରେ ସିମ୍ପାଜୀ କେବେ ଆଗକୁ ଗୁଲଟି ମାରୁଛି ତ କେବେ ପଛକୁ। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ତାର ଏହି ହ-ର-କ-ତ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି।

ଟୁଇଟରରେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ IFS ଅଫିସର ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଯାହାର କ୍ୟାପଶନରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହା କଣ ଥିଲା?’ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି। ଲୋକମାନେ ନା କେବଳ ଏହାକୁ ପରସ୍ପରଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଯେଉଁଠାରେ କଳାବାଜି କରୁଥିବା ସିମ୍ପାଜୀ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି। ତ ଅନେକ ୟୁଜର୍ସ ଏହାକୁ ଜିମନାଷ୍ଟ କହିଛନ୍ତି। କିଛି ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ସିମ୍ପାଜୀ ସମରସାଲ୍ଟ ମାରୁଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *