ଶିଶୁ ଗଜରାଜଙ୍କୁ ନିଦ୍ରାରୁ ଜାଗ୍ରତ କଲାବେଳେ ଚିନ୍ତିତ ହେଲେ ମା ହାତୀ, ତା’ପରେ ହାତୀକୁ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ ଗାର୍ଡ , ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଏକ ଶିଶୁ ହାତୀ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ହୋଇ ଗଭୀର ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇଥିବାର ନଜର ଆସୁଛି, ତା ମା ତାକୁ ବାରମ୍ବାର ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଶିଶୁ ହାତୀ ଜାଗ୍ରତ ହେଉ ନାହିଁ । ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପିଲାଦିନ କଥା ମଧ୍ୟ ମନେ ପଡିଯାଉଛି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପଶୁମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଭିଡିଓ ସର୍ବଦା ଭାଇରାଲ ହୋଇଥାଏ । ଯାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥାଏ । ବିଶେଷକରି ଯଦି ଭିଡିଓଟି କ୍ୟୁଟ୍ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ବିଷୟଟି ମଜାଦାର ହୋଇଯାଏ । ତେବେ ନିକଟ ଅତୀତରେ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଏପରି ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଭିଡିଓ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଖୁସିରେ କଟିଯିବ ।

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ହାତୀ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣାଯାଏ । ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କର ଭିଡିଓଗୁଡିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଭିଡିଓଗୁଡିକ ବହୁତ ମଜାଦାର ହୋଇଥାଏ । ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଏକ ଶିଶୁ ହାତୀର ଏକ ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଶିଶୁ ହାତୀ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ହୋଇ ଗଭୀର ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇଥିବାର ନଜର ଆସୁଛି, ଯେତେବେଳେ ତା ମା ତାକୁ ବାରମ୍ବାର ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଛୋଟ ହାତୀ ଜାଗ୍ରତ ହେଉ ନାହିଁ । ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପିଲାଦିନ କଥା ମଧ୍ୟ ମନେ ପଡିଯାଉଛି ।

ଭିଡିଓରେ, ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଏକ ଛୋଟ ହାତୀ ବହୁତ ଗଭୀର ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇଛି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ତା ମା ତାକୁ ଉଠାଇବାକୁ ପହଞ୍ଚନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ଉଠେ ନାହିଁ । ପିଲାଟି ଉଠୁ ନଥିବାର ଦେଖି ହାତୀ ବିଚଳିତ ହୋଇ ସେଠାରେ ବୁଲିବାକୁ ଲାଗେ । ତେବେ ମା ହାତୀ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡେ । ଏହା ପରେ ତାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଗା-ର୍ଡ ମାନେ ଆସି ପହଞ୍ଚନ୍ତି । ଦୁଇଜଣ ଗା-ର୍ଡ ଶିଶୁ ହାତୀକୁ ଜାଗ୍ରତ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଜଣେ ଗାର୍ଡ ହାତୀକୁ କୁତ୍ କୁତ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ଯାହାଫଳରେ ଶିଶୁଟି ଉଠିଲା ଏବଂ ତା’ପରେ ଦୌ-ଡ଼ି ଯାଇ ତା ମା’ଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ।

ଏହି ଆକର୍ଷଣୀୟ ଭିଡିଓକୁ ଭାରତୀୟ ବନ ସେବା ଅଧିକାରୀ ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ସହିତ ସେ କ୍ୟାପସନ୍ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ହାତୀ ପିଲାମାନେ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଥାନ୍ତି । ଖେଳିବା ପରେ,ବେଳେବେଳେ ଶିଶୁ ହାତୀ ମାନେ ଏତେ ଗଭୀର ଭାବରେ ଶୋଇଥା’ନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମା ତାଙ୍କୁ ଜାଗ୍ରତ କରି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଗାର୍ଡମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ଥାଆନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓଟି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 16 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *