ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ବାହାର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପାଇଁ ଖୋଜିଲେ ନୂତନ ପ୍ରକାରର ଉପାୟ, ଯୋଗାଡ଼ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ କରିବେ ପ୍ରଶଂସା! ଦେଖନ୍ତୁ video

କୋରୋନା କାଳରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଅସୁବିଧା ସେହି ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ହେଉଛି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ବାହାରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାର ଅଭ୍ୟାସ ଥିଲା। ଏଥିଯୋଗୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଯୋଗାଡ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ।

କୋରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରୀ ଭାରତକୁ ଗୋଟିଏ ଥର ପୁଣି ଚିନ୍ତିତ କରି ରଖିଛି। ପ୍ରତିଦିନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଥିବା ଭୟ-ଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଡ-ରା-ଇ-ବା-ରେ ଲାଗିଛି। ପରିଶେଷରେ କିଛି ଦିନରେ ସ୍ଥିତି ଉପଶମର ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ କୋରୋନା ମହାମାରୀର ବି-ପ-ଦ ଲାଗି ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ-ନିଜ ହିସାବରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇ ରଖିଛନ୍ତି।

ଏହି ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ମନୁଷ୍ୟମାନେ ପୁଣିଥରେ ନୂଆ କରି ସାଧାରଣ ଭାବରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କୋରୋନା ମହାମାରୀ ସହିତ ଯୋଡା ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ପ୍ରତିଦିନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି। ବର୍ତମାନ ଦିନରେ ଗୋଟିଏ ଏମିତି ହିଁ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ପାଇଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ।

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛେ କି ବର୍ତ୍ତମାନ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ କୈଫରେ ଡାଇନ ଇନ(Dine In)ର ସୁବିଧା ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରାୟତଃ ବନ୍ଧୁ ମାନଙ୍କ ସହିତ ବାହାରେ ହିଁ ଖାଇବା-ପିଇବା କରୁଥିବା ଲୋକ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କୁହାଯାଇଥାଏ ନା ଆମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷର ଯୋଗାଡ଼ ମହଜୁଦ ରହିଥାଏ। କୋରୋନା କାଳ(Coronavirus) ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାହାରେ ଖାଇବାର ମଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ଏହା ସହିତ ଯୋଡା ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଭିଡ଼ିଓରେ ଆପଣ ଦେଖି ପାରୁଥିବେ କି ଦୁଇଜଣ ଲୋକ କାରରେ ଆରାମରେ ବସିଛନ୍ତି, ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଜଣେ ଫୁଡ ଓ୍ବାର୍କର ଆସିଥାନ୍ତି ଏବଂ କାରରେ ହିଁ ସେହି ଦୁଇଜଣ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଟେବୁଲ ଫିଟ କରି ଦେଇଥାଏ। ପୁଣି ସେ ତା ଉପରେ ତାଙ୍କ ଅର୍ଡର ସଜେଇ ଦେଇଥାଏ। ଯାହାପରେ ଦୁଇଜଣ ଯାକ ବନ୍ଧୁ ଖାଇବାର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏବଂ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଛି।

ଏହି ମଜାଦାର ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଇପୀଏସ ଅଫିସର ଦୀପାଂଶୁ କାବରା (IPS Officer Dipanshu Kabra) ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ସୂଚନା ପାଇଁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ କି ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଖବର ଲେଖା ଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନି ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁଜ ମିଳି ସାରିଛି। ଏହା ସହିତ ହିଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କୋରୋନା କାଳର ଏହି ଯୋଗାଡ଼ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *