ଦେଖନ୍ତୁ video : ଗରମରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଏପରି ଏକ ଦେଶୀ ଜୁଗାଡ ଯାହାକୁ ଦେଖି ନିଜ ହସ ରୋକି ପାରିବେନାହିଁ

ଗରମରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଗଧର ବ୍ୟବହାର କଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓଟି ବହୁତ ମଜାଦାର ଅଟେ ।

ଖରା ଦିନ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଅନିକି ଆସିଥାଏ । ଖାଇବା ପିଇବା ଠାରୁ ବଞ୍ଚିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ-ଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ । ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଘରେ ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର (ଏସି) ସୁବିଧା ଅଛି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗରମରୁ ର-କ୍ଷା ପାଇବା ଟିକିଏ ସହଜ ହୋଇଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ବାହାରେ ରୁହନ୍ତି ସେମାନେ ଏହି ଗରମରୁ ର-କ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ନା କିଛି ଉପାୟ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତି। ଏପରି ଏକ ଜୁଗଡ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​। ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ନିଜ ହସକୁ ରୋକି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ

ଗରମରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଗଧର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଦିନକୁ ଦିନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବାବେଳେ ଆଇପିଏସ ରୁପିନ ଶର୍ମା କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଉପାୟ : ଗରମରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଦେଶୀ ଉପାୟ।’

ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଲୋକମାନେ ଖଟ ଉପରେ ବସିଛନ୍ତି । ପାଖରେ ଏକ ବାଡି ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ଚାଦର ଝୁଲାଯାଇଛି। ତଳେ ଗଧକୁ ବ-ନ୍ଧା ହୋଇଛି। ସେ ଯେମିତି ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ବଡ଼ି ସହ ଚାଦର ମଧ୍ୟ ବୁଲିବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଯେଉଁଥିରେ ଚାଦର ସାହାଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ପବନ ହେଉଥାଏ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଭିଡିଓ କୁ ଶହେରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖା ଯାଇ ସାରିଛି । ଏହା ସହିତ ଅନେକ ଲାଇକ୍ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *