ଅଚାନକ ଫା-ଟିଗ-ଲା ଓ୍ୱାଶିଙ୍ଗ ମେ-ସି-ନ, ଧ୍ୱଂ-ସ ହୋଇଗଲା ରୋଷେଇ ଘର

ରୋଷେଇ ଘରର ହୋଇଗଲା ଖରାପ ଅବସ୍ଥା…

ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଫାଟି ଯିବାର ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିବେ। କିନ୍ତୁ କେବେ ଓ୍ୱାଶିଂମେସିନକୁ ଫାଟିବାର ଦେଖିଛନ୍ତି? ତାଜା ଖବର ସ୍କଟଲାଣ୍ଡର ଅଟେ। ଯେଉଁଠାରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଫେସବୁକରେ କିଛି ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ଥିବା ଓ୍ୱାଶିଙ୍ଗମେସିନ ଗୋଟିଏ ବ-ମ ପରି ଫା-ଟି ଯାଇଥିଲା, ଯାହାଦ୍ଵାରା ରୋଷେଇ ଘରର ପୂରା ୟୁନିଟ ନ-ଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାପମାତ୍ରା ଗ୍ଲାସର ଟୁକୁଡା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଡେ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା।ସେ ଲେଖିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ଭାବି ବି ପାରୁନାହିଁ ଯଦି ମୁଁ କିମ୍ବା ମୋ ପରିବାରର କେହି ସେହି ସମୟରେ ରୋଷେଇ ଘରେ ଥାଆନ୍ତେ ତାହେଲେ କ’ଣ ହୋଇଥାନ୍ତା।’ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଘ-ଟ-ଣାର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇ ଯାଇଛି।

କଣ ଲେଖିଥିଲେ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ?

ରବିବାର ଦିନ Laura Birrell ଫେସବୁକରେ ନିଜ ରୋଷେଇ ଘରର କିଛି ଫଟୋ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ବୋଧହୁଏ ଶୁଣିଥିଲି କି ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଘରୁ ବାହାରୁଛନ୍ତି ତ ଆପଣଙ୍କ ଓ୍ୱାଶିଙ୍ଗମେସିନ ଚାଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଛାଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବାସ୍ତବରେ, ଆଜି ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି କି ମୁଁ କେଉଁଆଡେ ବାହାରକୁ ଯାଇନଥିଲି ଯେତେବେଳେ ମୋ ଓ୍ୱାଶିଙ୍ଗମେ-ସି-ନରେ ଧ-ମା-କା ହୋଇଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଡେ କାଚ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା। ଏମିତି ଲାଗୁଥିଲା ଯେମିତି କେହି ବ-ମରେ ବି-ସ୍ଫୋ-ର-ଣ କରିଛନ୍ତି!’

Google

ଏମିତି ଲାଗୁଥିଲା ରୋଷେଇ ଘରେ ବ-ମ ଫା-ଟିଯା-ଇଛି!

ସେ ଆଗକୁ ଲେଖିଥିଲେ, ‘ତାହା ମେ-ସି-ନର ଡ୍ରମ ଥିଲା, ଯାହା ବର୍କଟପ ଏବଂ ଡ୍ରେନର ସହିତ ଫା-ଟିଥି-ଲା। ଭାଗ୍ୟକୁ ମୋତେ ଧୂ-ଆଁ ବାହାରୁଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଥିଲା ତ ମୁଁ ତାକୁ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲି। ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ସବୁଠାରୁ ବଢିଆ ରବିବାର ତ ନଥିଲା। ଏହାଛଡା ବର୍ତ୍ତମାନ ତ ମୁଁ କେବେ ମେ-ସି-ନକୁ ଚାଲୁଥିବାର ଛାଡ଼ି ଯିବିନାହିଁ। ମୁଁ ଭାବି ମଧ୍ୟ ପାରୁନାହିଁ କି ଯଦି ସେହି ସମୟରେ ରୋଷେଇ ଘରେ ମୁଁ ଥାଆନ୍ତି କିମ୍ବା ମାର୍କ କିମ୍ବା ବାରେନ ଥାଆନ୍ତେ ତ କ’ଣ ହୋଇଥାନ୍ତା।’

Google

କାହାର ହୋଇନଥିଲା କ୍ଷ-ତି

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଘ-ଟ-ଣାର ଫଟୋ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଡ-ରି ଯାଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ବିଶ୍ଵାସ ହେଉନାହିଁ କି ଓ୍ବାସିଙ୍ଗମେ-ସି-ନରେ ଏହି ପ୍ରକାରର ଜୋରଦାର ଧ-ମା-କା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ହେଲେ, ସେହି Lauraଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର କଥା ଅଟେ କି ଏହି ଦୁ-ର୍ଘଟ-ଣାରେ କାହାର କିଛି କ୍ଷ-ତି ହୋଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଓ୍ୱାଶିଙ୍ଗମେ-ସି-ନରେ ଧ-ମା-କା କଣ ପାଇଁ ହୋଇଥିଲା ପରିଶେଷରେ ଏ‌ହାର କାରଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ। ଜଣା ଯାଉଛି, ଏହି ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟର ଖବର ଲେଖା ଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୬୧ ସେୟାର ଏବଂ ୧୮୨ ପ୍ର-ତିକ୍ରି-ୟା ମିଳି ସାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *