ଯେତେବେଳେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପଇସା ମଧ୍ୟ ନଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଧୀରଭାଇ ଅମ୍ବାନୀ ଏହିପରି ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ;ଶୁଣି କି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ: ଅମିତାଭ ତାଙ୍କ ଘ-ଟ-ଣା ବର୍ଣ୍ଣନା କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ମଧ୍ୟ କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋର ଖରାପ୍ ସମୟ ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ଦିଗ୍ଗଜ ସମସ୍ତ ବଡ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଧିରୁଭାଈ ଅମ୍ବାନୀ ବି ସାମିଲ ଥିଲେ।

ଧୀରୁଭାଇ ଅମ୍ବାନୀ: ବଲିଉଡର ସୁପରଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଆଉ ଗରିବ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ ମଝିରେ ଏମିତି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଦେବାଳିଆ ଭଳି ହେଇଯାଇଥିଲା ଆଉ ସେ ପାଏ-ପାଏ କୁ ଆକର୍ଷିତ ହେଉଥିଲେ। ସଂଲଗ୍ନ ର ଆଦେଶ ବିହେଇଯାଇଥିଲେ। ସେହି ଖରାପ୍ ସମୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ମହାନ୍ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଦିଗଜ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଧିରୁ ଭାଈ ଅମ୍ବାନୀ ବି ସାମିଲ ଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଅମିତାଭ ଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଉପରେ ଜାଣିଲେ ତ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଛୋଟ ପୁଅ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଙ୍କୁ ବିଗ୍ ବି ଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ।

Google

ନିଜେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏହି କଥା କହିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ରିଲାଏନସ୍ ର ୪୦ ବର୍ଷ ପୁରା ହେବା ମୌକା ରେ ଆଯ୍ୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ସାମିଲ ହେଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ସେ ଧୀରଭାଇ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ଏବଂ ଧୀରଭାଇ ତାଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ସମୟରେ କିପରି ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ତାହା କହିଥିଲେ।ତାଙ୍କ ଘ-ଟ-ଣା ବିଷୟରେ କହି ଅମିତାଭଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ମଧ୍ୟ କାନ୍ଦି ପକେଇଥିଲେ। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଥିଲେ ଯେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଘାଟାରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ଆଉ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ବାଲାନସ୍ ବି ସୁନ ଥିଲା। ଗୋଟିଏ ପଟେ ରୋଜଗାରର ସମସ୍ତ ମାଧ୍ୟମ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଯେଉଁମାନେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଲୋନ୍ ଦେଇଥିଲେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଧ-କ୍କା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସଂ-ଲ-ଗ୍ନର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟରେ, ଧୀରଭାଇ ତାଙ୍କ ସାନପୁଅକୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ପଠାଇଲେ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧୀରବାଇ ଅନୀଲଙ୍କୁ କାହା ସହିତ ପରାମର୍ଶ ନକରି ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଖରାପ ସମୟ ଅଛି, ତାଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ଦିଅ | ଅମିତାଭ ଏହି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଯେତିକି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ତାହା ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବ।

ଅମିତାଭ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧୀରବାଇଙ୍କ ଏହି ଉଦାରତା ଦେଖିବା ପରେ ସେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କର ଉଦାରତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ତଥାପି, ଭଗବାନଙ୍କ କୃପାରୁ ସମୟ ସହିତ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଋ-ଣ ପ-ରିଶୋ-ଧ କଲେ।

Google

ଅନ୍ୟ ଏକ ଉପନ୍ୟାସରେ କହୁଥିବା ବେଳେ କହିଲେ ଧୀରୁ ଭାଇଙ୍କ ପରିବାର ପୂର୍ବରୁ ଯଉଠି ରହୁଥିଲେ, ସେଠାରେ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଏକ ଭୋଜିରେ ଡାକିଥିଲେ ଜଉଠି ସେ ଲୋ-ନ ରେ ଧିରୁ ତାଙ୍କ ସମସ୍ତ ଡିଗ୍ଗଜ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ବସିଥିଲେ। ଅମିତାଭଙ୍କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ବସି ଧୀରୁଭାଇ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ଏହି ପିଲାଟି ଖସି ପଡିଥିଲା କିନ୍ତୁ ପୁନର୍ବାର ନିଜ ବଳରେ ଠିଆ ହୋଇଛି ଏବଂ ମୁଁ ଏହାକୁ ସମ୍ମାନ କରେ।’

ଅମିତାଭ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଧୀରଭାଇଙ୍କ ଆ-ଚର-ଣ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶବ୍ଦ ମୋ ପାଇଁ ସେ ଦେଇଥିବା ଟଙ୍କା ଠାରୁ ହଜାରେ ଗୁଣରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଥିଲା।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *