କେବେ ରାଜେଶ ଖନ୍ନାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସହ ଲଢାନ୍ତି ଆଖି ତ କେବେ ସୈଫଙ୍କ ଏକ୍ସ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସନୀ ଦେଓଲଙ୍କ ପ୍ରେମର ଚର୍ଚ୍ଚା।

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ଅଭିନେତା ସନୀ ଦେଓଲ ନିଜର ଉଚ୍ଚ ସ୍ବର ଏବଂ ଦମଦାର ଡାଇଲଗ ବିତରଣ ପାଇଁ ଜଣା ଯାଇଥାନ୍ତି।ସନୀ ଦେଓଲ ଜଣେ ଏମିତି ଅଭିନେତା ଅଟନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତି। ପୁଣି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ କଥା କ’ଣ କହିବା। ବହୁତଥର ସନୀ ଦେଓଲ ନିଜ ରୀଲ ଲାଇଫରେ ନିଭାଉଥିବା ଦବଙ୍ଗ ଚରିତ୍ର ପରି ହିଁ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ନଜର ଆସିଥାନ୍ତି।

ସିନେମାରେ ବୋଧହୁଏ ଖଳନାୟକଙ୍କର ଜୋରଦାର ଅନ୍ଦାଜରେ ମାଟପିଟ କରୁଥିବା ସନୀ ଦେଓଲ ବହୁବାର ନିଜ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆକ୍ରମକ ନଜର ଆସନ୍ତି। ଗୋଟିଏଥର ଗୋଟିଏ ଖବର ସନୀଙ୍କୁ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ କରି ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କାହାକୁ ମାରିବା ପାଇଁ ଧମକ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ।

Google

ଜଣା ଯାଉଛି କି, ସନୀ ଦେଓଲ ଏକ ଅଭିନେତା ରୂପରେ ଗତ ୩୮ବର୍ଷରୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ ଯୋଡିହୋଇ ଅଛନ୍ତି।ସେ ବର୍ଷ ୧୯୮୩ରେ ନିଜ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ବଲିଉଡରେ କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭ ସମୟରୁ ହିଁ ସନୀ ଦେଓଲଙ୍କର ଆଫେୟରର ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା।ସନୀ ଦେଓଲ ଏମିତି ଆଫେୟର ଖବରରେ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଏବଂ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଖବର ଛାପୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମାରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ।

ଜଣା ଯାଉଛି କି, ସନୀ ଦେଓଲ ନାମୀଦାମୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମୃତା ସିଂହଙ୍କ ସହିତ ନିଜ ସିନେମା କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।ବର୍ଷ ୧୯୮୩ରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ସିନେମା ବେତାବ ମୁକ୍ତିଲାଭ ହୋଇଥିଲା। ସାଥୀହୋଇ କାମ କରିବା ମଧ୍ୟରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ସଂପର୍କର ଘଟଣାକୁ ମୂଳରୁ ଧରି ନିଆ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମିଡ଼ିଆରେ ମଧ୍ୟ ଦୁହିଁଙ୍କ ସଂପର୍କକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା।ପରେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ ପଚରା ଯାଇଥିଲା କି ଆପଣଙ୍କ ସଂପର୍କର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପାଖକୁ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିବ। ଆପଣଙ୍କୁ କେମିତି ଲାଗୁଛି ?

Google

ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ ସନୀ ଦେଓଲ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା ସମୟରେ କହିଥିଲେ କି, ‘ଯଦି ଆପଣ ସିନେମା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଏ ସବୁକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। କେବେବି କାହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ନାମକୁ ଯୋଡାଯାଇ ପାରେ। ଅମୃତା ସିଂହଙ୍କ ସହିତ ମୋ ସଂପର୍କର ଖବର ବୋଧହୁଏ ଛପା ଯାଉଛି। ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖବରକୁ ପଢିଛି।’

ଅଭିନେତା ଆଗକୁ କହିଥିଲେ କି, ‘ବର୍ତ୍ତମାନ ଯିଏ ଏମିତି ଖବର ଛାପୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ମୁଁ କଣ କରି ପାରିବି। ଖାଲି ଏତିକି କରି ପାରିବି କି ଯଦି କୈାଣସି ଦିନ ଏହି ଖବରକୁ ଛାପିବା ଲୋକଟି ମିଳିଯାଏ ତାହେଲେ ତାକୁ ମାରି ପକେଇବି।’ଜଣା ଯାଉଛି କି, ଯେତେବେଳେ ସନୀ ଦେଓଲଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଉଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ନାମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଡିମ୍ପଲ କପାଣ୍ଡିୟାଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଯୋଡା ହୋଇଥିଲା।କଥା ତ ଏମିତି ହୋଇଥିଲା କି,ଡିମ୍ପଲ ସନୀଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜ ସ୍ବାମୀ ଅଭିନେତା ରାଜେଶ ଖତ୍ରାଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

Google

୧୯୮୪ରେ ପୂଜାଙ୍କ ସହିତ ନେଇଥିଲେ ସାତଫେରା…

ବଲିଉଡରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଆଗତ ବର୍ଷରେ ହିଁ ସନୀ ଦେଓଲ ପୂଜା ଦେଓଲଙ୍କ ସହିତ ବାହା ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।ସନୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଧା ଭାରତୀୟ ଏବଂ ଅଧା ବ୍ରିଟିଶ ଅଟନ୍ତି। ପରିଶେଷରେ ସନୀ ଦେଓଲ ରାଜନୀତି ସହିତ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି।ସେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ପଞ୍ଜାବର ଗୁରୁଦାସପୁରର ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *