ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ କିଏ ଥିଲେ ଆପଣ ? ଜାଣି ପାରିବେ ନିଜ ଜନ୍ମ ଜାତକର ଏହି ଯୋଗ ଗୁଡ଼ିକରୁ..

ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଜିଜ୍ଞାସା ରହିଥିବ ଯେ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ସେ କଣ ଥିଲେ ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଗ୍ରନ୍ଥ ଗୁଡିକ ସାହାଯ୍ୟରୁ ମିଳିପାରିବ | ଗୀତାପ୍ରେସ ଗୋରଖପୁରର ପରଲୋକ ଏବଂ ପୁନରଜନ୍ମାଙ୍କର ୧୩୩ତମ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଜନ୍ମ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ଗ୍ରହ-ବିଚାରରେ ଏହି କଥାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି |

୧. ଜାତକରେ ୧୧ତମ ଭାଗରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ, ପଞ୍ଚମ ତଥା ଦ୍ୱାଦଶ ଗୃହରେ ଶୁକ୍ର ଏହି କଥାର ସୂଚକ ଅଟେ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ଧର୍ମାତ୍ମା ପ୍ରବୃତ୍ତିର ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପରି ଜଣେ ମଣିଷ ହୋଇପାରନ୍ତି |

୨. ଲଗ୍ନରେ ଉଚ୍ଚ ରାଶିର ଚନ୍ଦ୍ରମା ଥିଲେ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ସଦବିବେକ ବାଣୀକ ଅର୍ଥାତ ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟୀ ହୋଇଥିବେ |

୩. ଚାରି ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରହ ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ନୀଚ୍ଚ ରାଶିର ହୋଇଥିବ ତେବେ ଏହାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଯେ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବେ | ୪. ଯଦି ଜନ୍ମ ଜାତକରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଷଷ୍ଠ, ଅଷ୍ଟମ କିମ୍ବା, ଦ୍ୱାଦଶ ଭାବରେ କିମ୍ବା ତୁଳା ରାଶିରେ ରହିଥିବ ତେବେ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଭ୍ରଷ୍ଟ ଜୀବନ ବ୍ୟତୀତ କରିଥିବେ |

୫. ଲଗ୍ନ କିମ୍ବା ସପ୍ତମ ଭାଗରେ ଯଦି ଶୁକ୍ର ରହିଥିବ ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ରାଜା କିମ୍ବା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମହାଜନ ଥିବେ | ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ସୁଖ ଭୋଗ କରିଥିବେ | ୬. ଲଗ୍ନ ସ୍ଥିତ ଗୃହ ଏହି କଥାର ସୂଚକ ଅଟେ ଯେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ବେଦପୀଠର ବ୍ରାହ୍ମଣ ଥିଲେ | ଯଦି ଜନ୍ମ ଜାତକରେ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ଗୁରୁ ରହି ଲଗ୍ନକୁ ଦେଖୁଥିବ ତେବେ ଏହି ବାଳକ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ଧର୍ମାତ୍ମା, ସଦଗୁଣି, ସାଧୁ କିମ୍ବା ତପସ୍ୱୀ ରହିଥିବେ |

୭. ଲଗ୍ନ, ଏକାଦଶ, ସପ୍ତମ କିମ୍ବା ଚତୁର୍ଥ ଗୃହରେ ଶନି ଏହି କଥାର ସୂଚକ ଅଟେ ଯେ ଵ୍ୟାକରି ପୂର୍ବ ଜନ୍ମରେ ଶୁଦ୍ର ପରିବାର ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ହୋଇଥାଇପାରେ ଏବଂ ହୋଇଥାଏ ପରେ ଯେ ସେ ବହୁତ ପାପ ମଧ୍ୟ କରିଥିବେ |

୮. ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜାତକରେ ୪ କିମ୍ବା ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରହ ଉଚ୍ଚ ରାଶିର କିମ୍ବା ସ୍ଵ-ରାଶିର ରହିଥିବେ ତେବେ ପୂର୍ବ ଜନ୍ମରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ଉତ୍ତମ ଯୋନିରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବେ | ୯. ଯଦି ଲଗ୍ନ କିମ୍ବା ସପ୍ତମ ଗୃହରେ ରାହୁ ରହିଥାଏ ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ପୂର୍ବ ମୃତ୍ୟୁ ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବରେ ହୋଇନଥିବ ଅର୍ଥାତ ହୋଇଥାଏପରେ ଯେ ତାଙ୍କର ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବ |

୧୦. ଜାତକରେ ସ୍ଥିତ ଲଗ୍ନାସ୍ଥ ବୁଢା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥାଏ ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ବଣିକ (ବ୍ୟବସାୟୀ)ର ପୁତ୍ର ରହିଥିବେ ଏବଂ ସେ ଜୀବନସାରା ଅନେକ ପ୍ରକାରର କ୍ଳେଶ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ରହିଥିବେ |

୧୧. ସପ୍ତମ ଘର, ଷଷ୍ଠ ଗୃହ କିମ୍ବା ଦଶମ ଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳର ଉପସ୍ଥିତି ଏହା କହିଥାଏ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ କ୍ରୋଧୀ ସ୍ୱଭାବର ରହିଥିବେ ତଥା ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ରହିଥିବେ | ୧୨. ଗୁରୁ ଶୁଭ ଗ୍ରହରୁ ଦୃଷ୍ଟି ରହିଥିଲେ କିମ୍ବା ପଞ୍ଚମ ବା ନବମ ଗୃହରେ ରହିଥିଲେ ସେହି ଜାତକଧାରୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପୂବଜନ୍ମରେ ସନ୍ୟାସୀ ରହିଥିବେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *