ଘରେ ଓ୍ୱାଶିଂ ମେସିନରେ ‘ପାର୍ଟି’ କରୁଥିଲେ ଚାରୋଟି ବଡ଼ ସାପ, ଦେଖି ଆ-ଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ମହିଳା

ଭିଡ଼ିଓରେ ସବୁଜ ଦୁର୍ବଳ-ପତଳା ସାପର ସମୂହକୁ ଓ୍ବାଶିଙ୍ଗ ମେସିନର ଠିକ ଉପରେ ଖିଡିକିର ଛୋଟ କଡରେ ଓହଳି ପରସ୍ପପରଙ୍କ ସହିତ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଥାଏ।କାଇଲି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିବା ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପଚାରିଛନ୍ତି, “କଣ ଏହା ଆମ ପୁରୁଣା ପୋଷାକକୁ ଧୋଇବା ପାଇଁ ପରସ୍ପରଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଓହ୍ଲାଉଛନ୍ତି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଜଣେ ମହିଳା ସେହି ସମୟରେ ବହୁତ ଡ-ରି ଯାଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଦେଖିଥିଲେ କି କମ ସେ କମ ଚାରୋଟି ସାପ ତାଙ୍କ ଘର ଭିତରକୁ ପଶି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଓ୍ୱାଶିଂ ମେସିନ ଉପରେ ‘ପାର୍ଟି’ କରୁଥିଲେ।

ବାସ୍ତବରେ କ୍ବିନ୍ସଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଟାଉନ୍ସବିଲେରେ ରହୁଥିବା କାଇଲି କୋଟ୍ସ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଫେସବୁକରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଘଟ-ଣାର ସୂଚନା ଦେବା ସମୟରେ ସାପଙ୍କ ପ୍ରଜାତି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି।

ଭିଡ଼ିଓରେ ସବୁଜ ଦୁର୍ବଳ-ପତଳା ସାପର ସମୂହକୁ ଓ୍ବାଶିଙ୍ଗ ମେସିନର ଠିକ ଉପରେ ଖିଡିକିର ଛୋଟ କଡରେ ଓହଳି ପରସ୍ପପରଙ୍କ ସହିତ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଥାଏ।କାଇଲି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିବା ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପଚାରିଛନ୍ତି, “କଣ ଏହା ଆମ ପୁରୁଣା ପୋଷାକକୁ ଧୋଇବା ପାଇଁ ପରସ୍ପରଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଓହ୍ଲାଉଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ତଦ-ନ୍ତ କରିଥିଲେ ତ ତାଙ୍କୁ ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା କି କିଚନର ସିଙ୍କ ପଛରେ ନାଲି ରଙ୍ଗର ପାଇପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ସାପ ଲୁ-ଚି ରହିଛି।ଉପନଗରୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଏହି ଡ-ରି ଯାଇଥିବା ମହିଳା ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି କି ସେଠାରେ କମ ସେ କମ ଚାରୋଟି ସାପ ଥିଲେ।ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଶରୀର,ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଲାଞ୍ଜ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦୂରରୁ ଦେଖି କହିବା ଟିକେ ମୁ-ସ୍କିଲ ଥିଲା।”

ମହିଳା ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି,ଆମେ ସାପକୁ ସବୁବେଳେ ଗଛ ଉପରେ କିମ୍ବା ନିଜ ଆଖପାଖରେ ବେଙ୍ଗକୁ ଶି-କାର କରୁଥିବାର ଦେଖିଛେ କିନ୍ତୁ ଘରେ ସେମାନଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତି ତାଙ୍କୁ ଦୋହ-ଲାଇ ରଖି ଦେଇଛି।ଟାଉନ୍ସବିଲେ ସ୍ନେ-କ କ୍ୟାଚର୍ସ ସମୂହର ଫେସବୁକ ପେଜରେ ଏହି ସା-ପ ମାନଙ୍କର ଭିଡିଓ କ୍ଲିପକୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଆ-ଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି କି ଏମିତି ହେବାଦ୍ବାରା ସେ ସେହି ସମୟରେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ପଳା-ଇଯିବେ।

ଭିଡ଼ିଓକୁ ଦେଖୁଥିବା ଲୋକ କାଇଲିଙ୍କ ସହିତ ସହମତ ଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ କହିଥିଲେ କି ଏହି ସମୂହ ଗଛର ସାପ ପରି ହିଁ ଦେଖା ଯାଉଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ମନୁଷ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭ-ୟଙ୍କ-ର ମନାଯାଇ ନଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *