ମହିଳା ବରକୁ ମାରିଲେ ଏକ ଚାପୁଡ଼ା , ତାପରେ ହେଲା କିଛି ଏହିପରି ଯେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ଉପରେ ପଡ଼ିଲେ- ଦେଖନ୍ତୁ video

ଭାରତରେ ବିବାହର ଅଲଗା ଅଲଗା ରୀତି ନୀତି ପରମ୍ପରା ଥାଏ । ଏଠାରେ କୌଣସି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଲଗା ଅଲଗା ପ୍ରଥାର ବିବାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଯିବ । ଏଥିରେ କିଛି ପ୍ରଥା ଏତେ ଅଦ୍ଭୁତ ହୋଇଥାଏ ଯେ ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ହସି ହସି ବେଦମ ହୋଇଯିବେ । ଅନେକ ସମୟରେ ଏହି ରୀତି ପ୍ରଥା ଚକ୍କରରେ କଥା ବିଗିଡ଼ି ମଧ୍ୟ ଯାଏ । ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେଉଥିବା ବିବାହର ଏହି ମଜାଦାର ଭିଡ଼ିଓ କୁ ହିଁ ଧରି ନିଅନ୍ତୁ ।

ଏହି ଭାଇରଲ ଭିଡ଼ିଓ ରେ ଜଣେ ମହିଳା ବିବାହରେ ବର କୁ ହିଁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରି ଦେଇଥାଏ । ମହିଳାଙ୍କ ନି-ୟ-ମ ବରକୁ ଚା-ପୁ-ଡ଼ା ମା-ରି ପଳାଇ ଯିବାର ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ବର ଏକ ପାଦ ଆଗରେ ଥାଏ । ମହିଳା ଯେମିତି ହିଁ ତାକୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥାଏ ସେ ମହିଳାଙ୍କ ହାତକୁ ଧରି ନିଏ । କିନ୍ତୁ ମହିଳା ବରର ହାତ କୁ ଛଡ଼େଇବା ଚ-କ୍କ-ର-ରେ ପଳାଇଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥାଏ । ଏପରି ସମୟରେ ମହିଳା ଏବଂ ବର ଉଭୟ ଭୁଇଁରେ ପଡ଼ି ଯାଆନ୍ତି । ଏବେ ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାର ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି ।

ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଏକ ରୀତି ପ୍ରଥା ର ଅଂଶ ଅଟେ । ଏହି ପ୍ରଥା ରେ ବରର ବିବାହ ହେବା ପରେ ଆଗାମୀ ଦିନ ସକାଳେ ଘରର ପୁରୁଷ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଅଗଣାରେ ବସନ୍ତି । ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଉପହାର ଦିଆଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଝିଅ ମାନେ ହସ ମଜାକ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । କେତେବେଳେ ବର ର ମୁଣ୍ଡରେ ବିନ୍ଦି ମଧ୍ୟ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଥାଏ । କେବଳ ଏହି ପ୍ରଥା ସମୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ମଜାରେ ବରକୁ ଚା-ପୁ-ଡ଼ା ମା-ରି ପଳାଇ ଯାଏ । କିନ୍ତୁ ବର ତାର ହାତକୁ ଏପରି ଧରିନିଏ ଯେ ଦୁହେଁ ଭୁଇଁରେ ପଡ଼ି ଯାଆନ୍ତି ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SY Entertainment (@syentertainmentsy)

ମହିଳା ଏବଂ ବର ଭୁଇଁରେ ପଡ଼ିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ହସିବାରେ ଲାଗି ଯାଆନ୍ତି । କେହିବି ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ । କାହାକୁ ଆ-ଘା-ତ ମଧ୍ୟ ଲାଗି ନଥାଏ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କୁ ଦେଖି ଖୁବ ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ।

ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି । ଯେପରିକି ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ ବର ସହିତ ଏପରି ଥଟ୍ଟା କିଏ କରିଥାଏ ଭାଇ ? ‘ ପୁଣି ଅନ୍ୟଜଣେ କମେଣ୍ଟ କରିଥାଏ ଯେ ‘ ଏହା ତ ଖୁବ ମଜାଦାର ପରମ୍ପରା ଅଟେ । ଯାହାର ହାତ ସଫା କରିବାର ଅଛି କରିନିଅ । ‘ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ ଏହି ପ୍ରକାରର ହସ ମଜାକ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରହିବା ଉଚିତ । କାହାକୁ ଆ-ଘା-ତ ମଧ୍ୟ ଲାଗିପାରେ । ‘

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *