ହୋଟେଲରେ ଏକୁଟିଆ ମହିଳାଙ୍କ ରୁମକୁ ପଶିଲା ନ-ଗ୍ନ ମଣିଷ, ମହିଳା ଚଳାଇଲେ ୧୦ ପଇସାର ମକଦ୍ଦମା

ଚୀନର ଶଂଘାଇ ରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କୋର୍ଟ ରେ ୧୦ ପଇସାର କ୍ଷତିପୂର୍ତ୍ତୀର କେ-ସ ଚର୍ଚ୍ଚା ରେ ଅଛି । ଶଂଘାଇର ଟୋପ ହୋଟେଲ ରେ ସାମିଲ Huazhu Hotels Group ଉପରେ ଜଣେ ମହିଳା ୧୦ ପଇସା ର ମକଦ୍ଦମା ଦେଇଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେତାଙ୍କ ହୋଟେଲ ରୁମ କୁ ଜଣେ ନ-ଗ୍ନ ମଣିଷ ପଶି ଆସିଥିଲେ ।

ଲୋକ ମାନେ ଅୱେୟରନେସ ପାଇଁ କେତେକ ଗ୍ରୁପ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଚଳାନ୍ତି । ଏହି ଜରିଆରେ ସମାଜରେ ହେଉଥିବା ଭୁଲ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଜାଗୃତ କରାଯାଇଥାଏ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଚୀନ ରେ ରହୁଥିବା ମହିଳା ଚର୍ଚ୍ଚା ରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ମହିଳା ଙ୍କ ହୋଟେଲ ରୁମ ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିନା ପୋଷାକ ରେ ପଶି ଆସିଥିଲେ । ହୋଟେଲ ର ଏପରି ଢ଼ିଲା ସିକ୍ୟୁରିଟି ବିରୋଧରେ ମହିଳା ଜଣକ କ୍ଷତିପୂର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ କେ-ସ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କେସ ରେ ଲୋକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ କ୍ଷତିପୂର୍ତ୍ତି ର ଆକାର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛି ।

ଏହି ମହିଳା ଗେଷ୍ଟ ଶଂଘାଇ ର ହୁଅଜହୁଁ ହୋଟେଲ ଗ୍ରୁପ ରେ ୧୦ ପଇସା କ୍ଷତିପୂର୍ତ୍ତି ର ମକଦ୍ଦମା ଦେଇଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କ ମୁତାବିକ ହୋଟେଲ ର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଖୁବ ଦୁର୍ବଳ ଅଟେ । ଏଥିପାଇଁ ସେ ହୋଟେଲ ଉପରେ ମକଦ୍ଦମା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏମିତି ଅନେକ ମକଦ୍ଦମା ଚୀନ ରେ ଫାଇଲ ହୋଇଥାଏ । କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହାର ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ମିଳି ନଥାଏ । ଏମିତିରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କେସ ର ସୂଚନା ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସେ ୧୦ ପଇସା ର ମକଦ୍ଦମା ଦେଇଛନ୍ତି ।

କ୍ୟାମେରା ରେ ରେକର୍ଡ଼ ହେଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟାଖ୍ୟା :-

ଏହି ଚାଇନିଜ ମହିଳା ଗେଷ୍ଟ ଙ୍କ ପରିଚୟ ଚୀନ ର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ସାଇଟ ରେ ହୁଅହୁଆ ନାମରେ ହୋଇଛି । ହୁଅହୁଆ ହୋଟେଲ ର ସିକ୍ୟୁରିଟି ବିରୋଧରେ କାନୁନିକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ତାସହିତ ସେ ଶଂଘାଇ ର ହୋଟେଲ ରୁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ସେ ରୁମକୁ ପଶିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପ୍ଲାନ ବନାଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାମଲା ଜୁଲାଇ ୩୧ ର ଅଟେ ଯେତେବେଳେ ହୋଟେଲ ରେ ରହିଥିବା ହୁଅହୁଆ ର ରୁମ ରେ ଜଣେ ମଣିଷ ବିନା ପୋଷାକ ରେ ପଶି ଆସିଥିଲା । ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାମଲା ସେଠାକାର ସିସିଟିଭି ରେ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ଼ ହୋଇ ଯାଇଛି ।

ଏକ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥିଲେ ରୁମ ବାହାରେ :-

ସାଉଥ ଚାଇନା ମର୍ନିଙ୍ଗ ପୋଷ୍ଟ ରେ ଛପା ଯାଇଥିବା ଖବର ମୁତାବିକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ରୁମରେ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କବାଟ ବାଡ଼େଇବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ହଠାତ ରୁମ କୁ ପଶି ଆସିଲେ । ଏକ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ସେଠାକୁ ଆସିଥିଲା ଏବଂ ତାକୁ ଧରି ନେଇଥିଲା । ହୁଅହୁଆ କହିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେହି ରୁମ କୁ ଆସିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ କେବଳ ଅଣ୍ଡରବିୟର ପିନ୍ଧିଥିଲା । ରୁମ ରେ ଚିତ୍କାର କରି ମହିଳାଙ୍କୁ ପାଗଳ ବୋଲି କହିଲା । ସେ କହିଲେ ଯେ ତୁମେ ଜାଣି ଶୁଣି ରୁମ ଖୋଲା ରଖିଥିଲା ଯାହାଦ୍ୱାରା କେହି ଆସି ତା ସହିତ ଖେଳି ପାରିବ ।

ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ପୋଲିସ ଛାଡ଼ିଲା :-

ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପରେ ପୋଲିସ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲା । ମହିଳା ନିହର କାହାଣୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ସେ ୧୦ ପଇସା ର ଜରିମାନା ର ମକଦ୍ଦମା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପରେ କିଛି ଲୋକ କମେଣ୍ଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲ ରେ ଏପରି ଘଟଣା ଘଟି ସାରିଛି । ହୋଟେଲ ହୁଏତ ଏହାପରେ ହୁଅହୁଆ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଲୋକେ ୧୦ ପଇସା ପରେ ଏହି ନ୍ୟୁଜ କୁ ଖୁବ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *