ଆ-ତ୍ମା ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ତା-ନ୍ତ୍ରିକଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ୭୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

କୁବୈତରୁ ଗୋଟିଏ ଏମିତି ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା ‘ଆତ୍ମା’ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଚକରରେ ୩୦,୦୦୦ଦୀନାର (ପାଖାପାଖି ୭୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା)ରେ ହାତ ଧୋଇ ଦେଇଛନ୍ତି। କାହିରାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ମିଡ଼ିଆ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ମୁତାବକ ୩୭ବର୍ଷିୟ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ପରିଚୟ ଜଣାଯାଇ ନାହିଁ।

ବାସ୍ତବରେ, ସେହି ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ସହାୟକ ମହିଳା ବିଶ୍ଵାସ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ କି ତାଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଆ-ତ୍ମା କ-ବ-ଜା କରି ରଖିଛି। ରି-ପୋ-ର୍ଟ ମୁତା-ବକ କଥିତ ଆ-ତ୍ମା ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ତା-ନ୍ତ୍ରିକ କ୍ରିୟା କରିବା ନାମରେ ପିଡିତ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୩୦,୦୦୦ଦୀନାର ତୁ-ର-ନ୍ତ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ।

ମହିଳା ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ କାଗଜପତ୍ର ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ୨୫,୦୮୦ ଦିନାର ବ୍ୟାଙ୍କ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ମାଧ୍ୟମରେ ଏବଂ ୪,୦୦୦ କ୍ୟାଶ ଦିଆଯାଇଥିବାର କଥା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ଦୁଇ ଆ-ରୋ-ପୀ ମହିଳାଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଧୋକା-ବାଜିର କେ-ସ ଜ-ମା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ସମନ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରୁ ମଧ୍ୟ ଏମିତି ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ରାଜଗଡରୁ ତନ୍ତ୍ର-ମନ୍ତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଭୂତ-ପ୍ରେତ ମାନଙ୍କଠାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବାର ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସହିତ ଏଥିପାଇଁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଇଛି।

ଏହି ମା-ମ-ଲା ପୂର୍ବ ମାସରୁ ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ରାଜଗଡ ଜିଲ୍ଲାର କୁରାବର ନଗରରୁ ୪କିଲୋମିଟର ଦୂର ଔଦ୍ୟୋଗିକ କ୍ଷେତ୍ର ପୀଲୁଖେଡୀରୁ ଅ-ନ୍ଧ-ବି-ଶ୍ୱାସର ବିଚିତ୍ର ନାଟକ ଚାଲୁଥିଲା। ଏଠାକୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ବାବା ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ଦରବାର ଜମେଇ ରଖିଥିଲେ।

ଏହି ଠକ ବାବାଙ୍କ ଦରବାରରେ ଆଖପାଖର ଶହଶହ ଲୋକ ଏବଂ ମହିଳା ଏକତ୍ର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଭୂତ-ପ୍ରେତଙ୍କ ନାମ ଉପରେ ତନ୍ତ୍ର-ମନ୍ତ୍ରର ନା-ଟ-କ। ଏହି ଦରବାରରେ ସା-ମି-ଲ ହେବାପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ୭୫୦୦ଟଙ୍କା ନିଆଯାଇଛି।

ପାଞ୍ଚଦିନର ଠକେଇ ପରେ ଯେତେବେଳେ ରାଜଗଡ ପ୍ରଶାସନକୁ ଏହାର ସୂ-ଚ-ନା ମିଳିଥିଲା ତ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଭୂତ-ପ୍ରେତଙ୍କ ନାମରେ ଅ-ବୈ-ଧ ହା-ସଲ କରୁଥିବା ବାବାଙ୍କ ଟେଣ୍ଟ-ତମ୍ବୁକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହାପରେ ଠକ ବାବା ଏଠାରୁ ଅନ୍ତ-ର୍ଦ୍ଧାନ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *