ସଚିନ-ଯୁବରାଜଙ୍କ ସମେତ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ବିଦେଶୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଏହି ଦେଶର ନାଗରିକ।

କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତର ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଭାରତୀୟ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି।ତେବେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର-ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ସମେତ ଏପରି ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଅଛନ୍ତି,ଯେଉଁମାନେ ଅପରପକ୍ଷେ ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ତାଙ୍କ ବୟସଠାରୁ 6ବର୍ଷ ବଡ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ କ୍ରିକେଟର କେଉଁ ଦେଶର ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଆୟେଶା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।ସେ ମୂଳତଃ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଏବଂ ଆରମ୍ଭରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ରୁହନ୍ତି।ଉଭୟଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ହୋଇଥିଲା।

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଅଞ୍ଜଳି ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।ସେ ସଚିନଙ୍କଠାରୁ 6 ବର୍ଷ ବଡ ଏବଂ ଉଭୟ 1995 ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଅଞ୍ଜଳି ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତା ଭାରତୀୟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମାତା ବ୍ରିଟିଶ ଅଟନ୍ତି।ଅଞ୍ଜଳି ମଧ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ରିଟିଶ ନାଗରିକ ଏବଂ ଆରମ୍ଭରୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ରୁହନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ ବିଶନ ସିଂ ବେଦୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଜେନିଥଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ବେଶୀ ଦିନ ରହିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ଦୁହିଁଙ୍କର ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲା।ଏହା ପରେ ବିଶନ ସିଂ ବେଦୀ ପୁନର୍ବାର ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଅଙ୍ଗଦ ବେଦୀ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପୁଅ।କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

ଇରଫାନ ପଠାନ ସଫା ବେଗଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।ସଫା 28 ଫେବୃଆରୀ 1994 ରେ ସାଉଦି ଆରବର ଅଜିଜିୟାହ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।ତାଙ୍କ ପିତା ମିର୍ଜା ଫାରୁକ୍ ବେଗ ଜଣେ ସାଉଦି ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଚାରି ଭାଇଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି।ଯେତେବେଳେ ସେ ଇରଫାନଙ୍କ ସହ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର 21 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ସେମାନେ ମକ୍କାରେ ଏକ ସରଳ ସମାରୋହରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଯୁବରାଜ ସିଂ 2016 ରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଜଲ କିଚଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ବ୍ରିଟିଶ ନାଗରିକ ଏବଂ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ବଡିଗାର୍ଡରେ କରୀନା କପୁରଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ହାଜେଲ ପ୍ରଥମେ ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲେ। ତେବେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଦୁହେଁ ନିକଟତର ହୋଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କଣ ଆମକୁ କମେନ୍ଟ ରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ଆମର ଏହି ଲେଖା ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଲାଇକ ଶେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ | ଏମିତି ପ୍ରିତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ଦେଶ ବିଦେଶର ଖବର ସହ ମନରଞ୍ଜନ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ଜ୍ୟୋତିଷ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ଫେସବୁକ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *