Mask ପାଇଁ ନଥିଲା ଟଙ୍କା ତ ପତ୍ରରେ ହିଁ କରିଦେଲେ ମାସ୍କ, IPS କହିଲେ- ‘ଗରିବ ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦାୟିତ୍ବହୀନ ନୁହେଁ…’

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଗୋଟିଏ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁ ଯିବା ଭଳି ଫଟୋ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଏବଂ ଛୁଆ ପତ୍ରରେ ମାସ୍କ ତିଆରି କରି ପିନ୍ଧି (Poor Woman Makes Mask With Leaf And Wear It) ଛନ୍ତି।

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଗୋଟିଏ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁ ଯିବା ଭଳି ଫଟୋ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଏବଂ ଛୁଆ ପତ୍ରରେ ମାସ୍କ ତିଆରି କରି ପିନ୍ଧି(Poor Woman Makes Mask With Leaf And Wear It) ଛନ୍ତି। ଏହି ଫଟୋ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ଆରକେ ବିଜ (IPS Officer RK Vij) ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତରେ କୋରୋନା ଭାଇରସର ଘ-ଟ-ଣା ପୁଣି ଜୋରରେ ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଛି। ୯ଅପ୍ରେଲରେ ୧,୩୧,୯୬୮ ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଦେଶର ଅନେକ ସହରରେ ଲକଡାଉନ ଏବଂ ନାଇଟ କ-ର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗାଯାଉଛି। ପୀଏମ ମୋଦିଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନି-ୟ-ମ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ କହୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁ ନାହାନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କଡା କା-ର୍ଯ୍ୟାନୁ-ଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ଗ୍ର-ହଣ କରାଯାଉଛି। ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ମଧ୍ୟ ଏହି ଫଟୋ ସହିତ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଫଟୋରେ ଦେଖା ଯାଉଛି କି ଜଣେ ମହିଳା ଛୁଆକୁ କୋଳରେ ଧରି ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି। ମାସ୍କ ନଥିଲା, ତ ସେ ପତ୍ରରେ ହିଁ ମାସ୍କ କରି ପିନ୍ଧି ନେଇଛନ୍ତି। ଦୁଇଜଣ ହିଁ ପତ୍ରର ମାସ୍କ ଲଗାଇଥିଲେ। ଫଟୋ ଶେୟାର କରିବା ସମୟରେ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ଆରକେ ବିଜ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଗରିବ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦାୟିତ୍ବହୀନ ନୁହଁନ୍ତି..’ଏହା ସହିତ ସେ#MaskUp ଏବଂ #WearMask ମଧ୍ୟ ହ୍ୟାଶଟ୍ୟାଗ ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଏହି ଫଟୋକୁ ସେ ୯ଅପ୍ରେଲ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ, ଯାହାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ସ ଏବଂ ୬୦ରୁ ଅଧିକ ରୀ-ଟୁଇଟ୍ସ ହୋଇସାରିଛି। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଟୁଇଟ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି। ଲୋକମାନେ କମେଣ୍ଟ ସେକସନରେ ଏମିତି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି..

https://twitter.com/araj0001/status/1380422030437191680?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1380422030437191680%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fndtv.in%2Fzara-hatke%2Fpoor-woman-makes-mask-with-leaf-and-wear-it-ips-share-photo-with-beautiful-reaction-2409800

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *