ସ୍ତ୍ରୀକୁ ବଳା-ତ୍କାର କରିଥିବା ଅପରାଧୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲେ ସ୍ୱାମୀ, ଡାଇନାମାଇଟ୍ ଲଗେଇ ଉଡେଇ ଦେଲା…

ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ରେ-ପ୍ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଭୟ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଯାହା ଶୁଣି ବଳା-ତ୍କାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ କମ୍ପିତ ହେବ । ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଗଣଦୁ-ଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀ ଏପରି ଦଣ୍ଡ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ ।

ପ୍ରତିଶୋଧର ଏହି କାହାଣୀ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ରତଲାମର ରତଲାଗଡ ଖେଡା ଗାଁର ତିନିଜଣ ବନ୍ଧୁ ଭାନୱାର୍ଲାଲ ପାଟିଦାର (54 ବର୍ଷ), ଲାଲସିଂହ ଖତିଜା (35 ବର୍ଷ) ଏବଂ ଦୀନେଶ (37 ବର୍ଷ) ଜଣେ ବିବାହିତ ଝିଅ ଉପରେ ଖରାପ ନଜର ରଖିଥିଲେ । ଉଭୟ ଝିଅ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଗାଁର ସରଳ ଦମ୍ପତି ଥିଲେ, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କର ମନ ଆହୁରି ବଢିଗଲା ।

ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ଯେ ଏହି ସରଳ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ । ତେଣୁ ତିନିଜଣ ସେହି ଦିନ ବିବାହିତ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳା-ତ୍କାର କରିଥିଲେ । ପୀଡିତା ଚିତ୍କାର କରି ଚାଲିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେହି ଅବିବେକି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡି ନଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱାମୀ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଚିତ୍କାର ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ, ଏହି ତିନିଜଣ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ତୁମେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କର, ତେବେ ଫଳାଫଳ ଆହୁରି ଖରାପ ହେବ ଏବଂ ଉଭୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ।

ସେମାନଙ୍କ ଧମକରେ ପୀଡିତା ସ୍ୱାମୀ ସେତେବେଳେ ଚୁପ୍ ରହିଗଲେ କିନ୍ତୁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଏହି ଘଟଣା ତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରହିଗଲା । ସେ ସେହି ସମୟରେ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୋତେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ପଡିବ । ତାଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରତିଶୋଧର ନିଆଁ ଜଳୁଥିଲା । ସେ ପ୍ରଥମ ୬ ମାସ ଚୁପ୍ ରହି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲେ ।

ସର୍ବଶେଷରେ, ସମୟ ଆସିଗଲା ଯେତେବେଳେ ପ୍ରତିଶୋଧର ନିଆଁରେ ଜଳୁଥିବା ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ଏବଂ ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ଶୁଣି ଅଞ୍ଚଳ କମ୍ପିତ ହୋଇଗଲା ।

ଜାନୁଆରୀ 4 ରେ, ଜଣେ କୃଷକ ନିଜ ଜମିକୁ ଜଳସେଚନ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଟ୍ୟୁବୱେଲର ବଟନ୍ ଦବାଇଥିଲେ, ଯାହାଦ୍ଵାରା ବିସ୍ଫୋ-ରଣ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶରୀର ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ ହୋଇଗଲା । ଏକ କିଲୋମିଟର ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ଫୋରଣର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେମାନେ ଶରୀରର ଅଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକୁ ସବୁଆଡେ ବିଛାଡି ହୋଇ ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିଲେ ।

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀର ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଲାଲସିଙ୍ଗ ଖତିଜା (35 ବର୍ଷ), ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏହି ଗଣଦୁ-ଷ୍କର୍ମରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ ।ପ୍ରତିଶୋଧର ନିଆଁରେ ଜଳୁଥିବା ସ୍ୱାମୀ ଟ୍ୟୁବରେ ଜେଲାଟିନ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ରଖିଥିଲେ । ବଟନ୍ ଦବାଇବା ମାତ୍ରେ ଡାଇନାମାଇଟ୍ ବିସ୍ଫୋ-ରଣ ହେଲା ଏବଂ ଖତିଜାର ଶରୀର ଖଣ୍ଡଖଣ୍ଡ ହୋଇଗଲା ।

ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପ୍ରତିଶୋଧର କାହାଣୀ ବିଷୟରେ ଜାଣି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସ୍ୱାମୀ ପୂର୍ବରୁ ଭୱରଲାଲଙ୍କୁ ଏକ ବିସ୍ଫୋ-ରଣରେ ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଫାର୍ମର ଟ୍ୟୁବରୁ ଷ୍ଟାର୍ଟର୍ ଡିଟୋନେଟର୍ ଏବଂ ଜେଲାଟିନ ଭଲ ଭାବରେ ସେଟ୍ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଜେଲାଟିନ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ଅଳ୍ପ ଥିଲା । ତେଣୁ ସାମାନ୍ୟ ବିସ୍ଫୋ-ରଣ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଭୱରଲାଲଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା ।

ପ୍ରତିଶୋଧର ନିଆଁରେ ଜଳୁଥିବା ସ୍ୱାମୀ ଟିଭିରେ ଦେଖିଥିଲେ ଯେ ନକ୍ସଲମାନେ ଡିଟୋନେଟର ଏବଂ ଜେଲାଟିନ୍ ବାଡି ବ୍ୟବହାର କରି ଜବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ର-ମଣ କରନ୍ତି । ରତଲାମରେ ଡେଟୋନେଟର ଏବଂ ଜେଲାଟିନ୍ ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଥାଏ । ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କୂଅ ତିଆରି ଏବଂ ମାଛ ଧରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ସେ ସିମଲାଭଡା ଗାଁର ବଦ୍ରି ପାଟିଦାରଙ୍କଠାରୁ ଜେଲାଟିନ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ ଡିଟୋନେଟର କିଣିଥିଲେ ।

ପୋଲିସ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଘଟଣାର ଖୁଲାସା କରିଛି । ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଏହା ଏକ ଦୁର୍ଘ-ଟଣା ନୁହେଁ ବରଂ ହତ୍ୟା ଅଟେ । ଘଟଣାରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଗାଁର ସୁରେଶ ଲୋଢା ପରିବାର ସହିତ ନିଖୋଜ ଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଜାନୁଆରୀ 6 ରେ ମଣ୍ଡସୌର ନିକଟରୁ ଧରାଯାଇଥିଲା । ସେ ଏହି ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଅତୀତରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗଣ-ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଉଭୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *